Saç Bakımı Önerileri

Saç Bakımı önerileri


Reklamlarda söylendiği gibi “yıka ve çık” mantığı artık işe yaramıyor. Yoğun iş temposu, trafik, hava kirliliği ve bunlar gibi bir çok sebepten dolayı saçlarımız yıpranıyor ve çoğu kez gereken ilgiyi göremiyor. Saçlarımız aslında bizim görünüşümüzü ortaya koyar ve kişisel bakım konusunda ilk sırada gelir.

Daha dayanıklı ve daha ipeksi saçlara sahip olmak için bazı kuralları es geçmemelisiniz. Aşağıda yer alan kurallar saçlarınızın daha iyi gözükmesi konusunda gerçekten etkili maddelerdir.

  • SAÇ UÇLARINIZI DÜZELTTİRİN

6-8 haftada bir kuaförünüzü ziyaret edin. Saçınızı uzatıyor olsanız bile, saç uçlarınızı düzenli olarak kırıklardan temizlemelisiniz.

  • BAKIM FORMÜLÜ!

Saç bakım ürünlerinizin güneşe karşı etkili bir formülü içerisinde barındırmasına dikkat edin.

  • ŞAMPUAN, HER ZAMAN İYİ DEĞİLDİR

Saçlarınızı sadece kirli olduğunda şampuanlayın. İnanılalın tersime, sık sık şampuan kullanmak saçları yıpratır. Tabii bu, her gün duş almanıza engel değil… Sadece su kullanarak da saçlarınızı yakayabilirsiniz.

  • PROFESYONEL BAKIM ŞART!

Evet, mutfaktan gelen formüller de bazen işe yarıyor ama kozmetik ürünlerden bu denli korkmanıza gerek yok. Yapılan yüzlerce deneyden sonra piyasaya sunulduklarını unutmayın ve onlardan destek alın.

  • TARAK SEÇİMİ

Büyük dişli taraklar saçlarınıza daha az zarar verir. Ayrıca saçlarınızı kuruyken taramak da doğru değil. En azından nemli olmalarını sağlayın.

  • YAZ ETKİSİ

Güneş, klor ve tuzlu suyun saçlarınıza ne kadar zarar verdiğini tahmin etmeniz zor. Yazın saç koruyucu ürünler kullanmanız şart.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir