Selda Manav 40 kilo verdi

28
Selda Manav 40 kilo verdi
Selda Manav 40 kilo verdi

Selda Manav fazla kiloları ile mücadele ederken kendi  çapında bir rekora imza attı. 109 kilodayken doğru beslenerek 7 ayda tam 33 kilosu yağ olmak üzere toplamda 40 kilo verdi.

Tıb dilinde morbid obez olarak adlandırılan bu hastalık ile mücadele eden Selda Manav, tedavi için Memorial Antalya Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Berna Ertuğ’a başvurdu. Bu tedavi sonrasında 7 ayda 40 kilo vermeyi başardı.

“Ekmek ya hiç yemiyordum ya da çok yiyordum. Ara öğünüm hiç yoktu. Fiziksel aktivitem ise minimum düzeydeydi. Fazla kilolarım nedeniyle alışverişe bile gitmek istemiyordum” sözleriyle tedavi öncesindeki alışkanlıklarını anlatan Manav daha önce uyguladığı ama başarısız olduğu zayıflama programlarından sonra Dyt. Ertuğ’a başvurduğunu ifade ederek “Zayıflayamamaktan çok korkuyordum” dedi. Selda Manav, bu korkusundan dolayı beslenme programının ilk ayında kendisine verilenden daha az yeme hatasına düştüğünü anlattı ve bu hatanın nedenini “Sadece aç kalırsam zayıflayabileceğimi düşünüyordum” sözleriyle açıkladı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here