Selülit Kremleri İşe Yarıyor mu?

Selülit kremleri işe yarıyor mu?


Hemen hemen her bayanın korkulu rüyası olan selülitler belki kış aylarında akla gelmiyor ama havalar güzelleşip tatil planları yapılmaya başlandığında selülit derdi bayanları sarmaya başlıyor.

Sporla güzellik merkezlerinde estetik operasyonlarla, yada piyasada pek çok sayıda mevcut olan selülit kremleriyle bu probleme çözüm aranıyor. Peki bu selülit kremleri gerçekten işe yarıyormu?

Spor ve beslenme şekli günde tükettiğiniz su miktarı gibi pek çok faktör selülitlerinizin durumunu etkileyebilmekte. Buyüzden uzmanlar selülit kremlerinin tek başına faydalı olduğu konusunda pek açıklıyıcı bilgi vermemekte. Sağlık Bakanlığından onaylı kremleri ve bilinen güvenilen markaları tercih etmeniz gerekmektedir. Fazla kilo, sigara kullanımı, hareketsizlik, doğum kontrol hapları ve yanlış beslenme  selülite neden olmaktadır. Bu sebeple bu tarz kremleri kullandığınızda mutlaka hayatnıza sporuda dahil edin. Beslenmenizi ve zararlı alışkanlıklarınız varsa (sigara alkol gibi) yeniden gözden geçirmelisiniz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir