Selülit kremleri işe yarıyor mu?Selülit kremleri işe yarıyor mu?
6 Mayıs 2011 tarihinde eklendi, 2.397 kez okundu.

Hemen hemen her bayanın korkulu rüyası olan selülitler belki kış aylarında akla gelmiyor ama havalar güzelleşip tatil planları yapılmaya başlandığında selülit derdi bayanları sarmaya başlıyor.

Sporla güzellik merkezlerinde estetik operasyonlarla, yada piyasada pek çok sayıda mevcut olan selülit kremleriyle bu probleme çözüm aranıyor. Peki bu selülit kremleri gerçekten işe yarıyormu?

Spor ve beslenme şekli günde tükettiğiniz su miktarı gibi pek çok faktör selülitlerinizin durumunu etkileyebilmekte. Buyüzden uzmanlar selülit kremlerinin tek başına faydalı olduğu konusunda pek açıklıyıcı bilgi vermemekte. Sağlık Bakanlığından onaylı kremleri ve bilinen güvenilen markaları tercih etmeniz gerekmektedir. Fazla kilo, sigara kullanımı, hareketsizlik, doğum kontrol hapları ve yanlış beslenme  selülite neden olmaktadır. Bu sebeple bu tarz kremleri kullandığınızda mutlaka hayatnıza sporuda dahil edin. Beslenmenizi ve zararlı alışkanlıklarınız varsa (sigara alkol gibi) yeniden gözden geçirmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git