Sıcak Havalarda Bol Su İçin

Sıcak havalarda bol su için


Havalar git gide ısınıyor, Temmuz ayında hissedilen sıcaklıklar İstanbul’da 35 dereceyi bulacak. Sıcak havalarda vücudun su ihtiyacı diğer günlere göre daha çok.


Hem zayıflamak isteyip hemde sıcak havalarda susuz kalmamak isteyen bir kişi günde kaç lire su içmeli diye merak ediyorsanız sorunun cevabı burada.

Normal bir kişi günde en az 2 litre su içmesi gerekiyor. Sıcak havaları da işin içine katarsak günde en az 3 litre ve fazlasını tüketmeniz gerekmekte. Nem ve terle atılan su vücutta daha fazla yorgunluk hisse verebilir. Bu nedenle günde en az yetişkin bir kişinin yaz aylarında 3-4 lire su içmesi gerekmektedir.

Uzmanlar susuz kalmanın çok tehlikeli olduğunu belirterek beyinde kuruma bile yaşanabileceğini, bu nedenle bol su tüketiminin sıcak havalarda dikkat edilmesi gereken en önemli konu olduğunu belirtiyor. Kapalı ortamda çalışıyor olsanız bile su tüketimini ihmal etmemeniz gerekmektedir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir