Spor Yaparken Eğlenin

Spor yaparken eğlenin


Dünya değişirken, spor trendleri de bundan etkileniyor. Dün çok popüler olan, yarın etkisini kaybediyor. Peki, günümüzde hangi egzersizler ‘in’ hangileri ‘out’? Hillside City Club, üyeleri arasında bir anket yaparak, günümüzün spor trendlerini araştırdı, işte ankette ortaya çıkan verilere göre son beş yılın spor trendlerini açıklamışlar.

  • Spora ve hobilerine zaman ayırmak isteyenlerin sayısı dünyada ve ülkemizde giderek artış gösteriyor. İnsanlar dinlenmek  ya da stres atmak için spor yapıyor.
  • Eskiden aerobik ve step gibi grup egzersizleri varken, artık müzik eşliğinde eğlenceli egzersizlerin popülerliği hızla artırıyor. Zumba, Beat-it gibi daha birkaç yıl önce adını bile duymadığımız grup egzersizleri her gün yüzlerce, hatta binlerce kişi tarafından tercih ediliyor. Örneğin, Zumba’nın bugün 35 ülkede 3 milyon bağımlısı var. Latin dans dersleri son yıllarda, spor merkezlerine taşınıyor. Latin müziği eşliğinde, grup halinde yapılan egzersizler yoğun ilgi görüyor.
  • Savunma sanatlarını ön plana çıkaran dersler de giderek daha popülerleşiyor.
  • Pilates halen gözdeliğini koruyor ancak yakın bir gelecekte bu yoğun ilginin azalacağı düşünülüyor.
  • Spor salonlarındaki aletler de değişiyor. Özellikle, internet, televizyon gibi olanaklara sahip kardiyo aletleri tercih ediliyor. Ekipmanlara iPod’unuzu takabiliyor, spor yaparken müzik dinleyebiliyor, film seyredebiliyorsunuz.
  • Outdoor aktiviteleri de son derece popüler. Doğada sosyal çevrenizle birlikte vakit geçirme olanağı sağlayan koşu, cycling, trekking ve rafting gibi sporlar ilgi görüyor.
  • Zamanı olmayanlar ekspres egzersiz seçeneklerini tercih ediyor. Spor merkezlerinde tüm vücudu çalıştıran toplam 30 dakikalık bir ‘total workout’ sistemi daha çok talep görüyor.Haberin tamamı Formsante Aralık sayısında.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.