Sporsuz olmaz!Sporsuz olmaz!
23 Şubat 2011 tarihinde eklendi, 1.362 kez okundu.

Hepimiz şikayet ederiz kilo almaktan ancak. Spor yapmak aklımızın ucuna bile gelmez, gelse bile yapmamak için bahanemiz çoktur. Ancak sadece yediklerimize dikkat etmek bizi fazla kilolardan korumaz.

Sadece yediklerinize dikkat ederek formda kalmak çok zordur. Mutlaka besinle aldığınız enerjiyi yakmalısınız ki kalorileriniz yağa dönüşmesin. Ufak egzersizler bile formunuzu korumanıza yardımcı olur.

Hoş Bir Görüntü İçin

Hiç spor yapmadan kilo vermeye çalışıldığınızda verimli sonuç alınamadığı gibi vücudunuzda sarkma gibi hoş olmayan görüntülere de sebep olabilirsiniz. Halbuki en azından yürüyüş yapmanız bile formunuzu korumanıza büyük destek verir.

Sağlıklı Bir Hayat

Sadece forma girmek için değil, uzun yaşamak, zinde kalmak ve kaliteli zaman geçirmek için spor yapıyor olmalısınız. İlle de sporcu olmanız gerekmiyor. Düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenmeyle hem kaslarınızın dayanıklılığı güçlenir, hem kalbiniz sağlıklı çalışmaya başlar hem de şişmanlık riskiniz ve stresiniz azalır. Unutmayın, doğru kilo kaybı yağ kaybıdır, bunu da en iyi kas miktarınızı arttırarak ve yağ yakımını hızlandırarak sağlayabilirsiniz.

Formunuzu korumak için sporu mutlaka hayatınıza dahil edin.

Kaynak: formumdayim.com

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git