Tatlı Kriziyle Mücadele

Tatlı kriziyle mücadele


Diyetlerde yaşanan en büyük sorunlardan biri tatlı krizleri, hamur işleri ve lezzetli gıdalara karşı koyamamak. Yeni ve gittikçe yaygınlaşan özel teknikler kendinizi daha iyi hissetmenize, sigara, çikolata, yemek bağımlılığı gibi krizlerden doğal yollarla kurtulmanıza yardımcı olabiliyor.

Size burada anlatacağım 4 basamaklı terapi özellikle iştah patlaması, çikolata krizi, yoğun sigara içme isteği, aşırı tatlı ya da hamur işi tüketme isteği duyduğunuzda başvurabileceğiniz bir yöntem.

Tatlı krizi geldiği anda ne yemeği hayal ediyorsanız onu ne kadar çok istediğinizi düşünün. Hareketleri yaparken de sevdiğiniz bir melodiyi mırıldanın, iyi nefes alıp vermeye çalışın. Birinci hareketi yaparken gözlerinizi kapatın, kuvvetli bir şekilde ama canınızı yakmadan her iki elinizin dış yanlarını birbirine doğru vurun. Bu vuruşu 8-10 kez yapın.

Baş parmağınız dışındaki parmaklarınız yan yana getirin. Gözaltı ile elmacık kemikleri arasındaki bölgeye 8-10 kez vurun. Ama sert ve hızlı hareket etmeyin.Parmak uçlarınızı bitiştirip (yanda) memelerinizle köprücük kemiği arasındaki yumuşak 1alana 8-10 kere vurun. Yoğun isteğiniz geçmediyse aynı hareketleri başa dönüp yine yapabilirsiniz. Kolları önünüzde çaprazlayın. Ardından koltuk altının altındaki bölgeye 8-10 kez vurun.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir