Taylan Kümeli: Kanatlı fasulye ile zayıflama

Taylan Kümeli: Kanatlı fasulye ile zayıflama


Diyetisyen Taylan Kümeli verdiği bilgiler ile her gün yüzlerce kişiye hiç bilmedikleri yararlı bilgiler vermeye devam ediyor. Taylan Kümeli kanatlı fasulyenin faydalarından bahsetti.

Kanatlı fasulyenin oldukça sağlıklı olduğunu belirten Kümeli zayıflamak içinde kanatlı fasulye kullanılabileceğini söyledi.

Kanatlı Fasulyenin Taze Olduğunu Nasıl Anlarsınız ?

Klasik fasulyeye benzer, ortadan kolaylıkla kırılmalı ve çıtlamalıdır. Taze vede yeşil renkte olması gerekmektedir. Bu sebze buzdolabında 1 hafta, buzlukta 1 ay, derin dondurucuda 6 ay kalabilir.

Kanatlı fasulye, kolesterolsüzdür, sodyum oranı çok düşüktür, sağlıklı yağlardan zengindir, B1 ve B2 vitaminleri açısından mükemmel bir kaynaktır, kalsiyum, bakır, demir, magnezyum, manganez, fosfor, çinko, folat, selenyum, B3 vitamini açısından zengindir.

Diyetisyen Taylan Kümeli şöyle söylüyor: Yeşil renkte oluşuyla bir antioksidan olduğunu anlıyoruz. Böylelikle vücut ritmini ve çalışmasını en olumlu şekilde etkileyecek demektir. Zengin vitamin ve mineral içeriği sebebiyle, her gün belli miktarlarda yenebilecek kadar kaliteli bir besin kaynağıdır ve bağışıklığı güçlendirir. Koroner kalp hastalığı, inme ve kanser riskleriyle savaşır. Düşük kalorilidir, tip 2 diyabet risk faktörlerini azaltır, kanser, kardiyovasküler hastalık olasılıklarını düşürür.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir