Tek problem göbekTek problem göbek
4 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 3.324 kez okundu.

Göbek bölgesinde fazlalıklar çevrenizdeki insanların yarısından fazlasını rahatsız eden bir problem. En sık duyulan bu şikayet için önerisi olanda pek yoktur. Sizde bazı bir kaç göbek eritme önerisi veriyoruz. Azimli olun ve göbekten kurtulun.

Göbek bölgesinde yağlanma en sık görülen problemlerdendir. Genelde sadece göbeği olduğu için diyet ve egzersiz yapmazlar ancak göbek bölgesinde başlayan yağlanma obeziteye kadar gider. Ayrıca göbek bölgesinde yağlanma kalbe yakın bir bölge olduğu için kalp rahatsızlıklarına da neden olabilir.

Erkeklerde (Göbek çevresi): En geniş bölgeden ölçülecek.

70 -93 cm: Normal
94 -101 cm: Risk
102 cm ve üzeri: Yüksek riskli

Kadınlarda (Bel çevresi): En dar bölgeden ölçülecek.

60 – 79 cm: Normal
80 – 87 cm: Risk
88 cm ve üzeri: Yüksek riskli

Standartları ve risk ölçülerini gördünüz, şimdi işe koyulma zamanı!  Öncelikle hazır yemeklerden uzak durarak işe başlıyoruz. Hamburger, patates kızartması, kremalı kahveler vb aklınıza ne geliyorsa. Zaten siz tam olarak hazır gıdalar derken neden bahsettiğimizi anladınız. Hemen alkolü ve tatlı tüketimini de kesiyoruz hemde tamamen. Gece atıştırmaları ve çerezler de tamamen hayatımızdan çıkmak zorunda.

Az da olsa spor yapmanız şart. Evde yapabileceğiniz harika bir göbek eritme önerimiz var. Evinizdeki vileda sopasını sırtınıza koyun ve ellerinizle destekleyin. Eller yukarı hareketine benzer şekilde sağa sola yavaş yavaş belinizi döndürecek şekilde bel ve göbek bölgenizi esnetin. Bunu her gün 20 dakika yapabilirsiniz, işe yaradığını göreceksiniz.

Haftada 4 – 5 kez, 30 ve 60 dakikalık tempolu yürüyüş de yapmanız gerekiyor. Yürürken sağa sola hareketlerle bel çevresine yönetilik hareketler de yapmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git