Tüp mide ameliyatı ile 38 beden olduTüp mide ameliyatı ile 38 beden oldu
16 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 3.514 kez okundu.

İzmir’de yaşayan coğrafya öğretmeni Şebnem Aktosun, tüp mide ameliyatı ile kilolarından kurtulanlardan sadece biri. Tüm mide ameliyatına ilgi gün geçtikçe artıyor ve bu operasyon oldukça başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.

Şebnem Aktosun, 39 yaşında 163 kilo iken diyabet, tansiyon ve strese bağlı sedef hastalıklarının pençesine düştü. Durum böyle olunca da bir an önce kilolarından kurtulma telaşına düştü. Ameliyata karar vermeden önce pek çok insan gibi kulaktan dolma haberler ile zayıflamaya çalıştı. Fakat her seferinde başarısız oldu hatta daha da kilo almaya başladı.

Son çare olarak tüp mide ameliyatı olmaya karar veren Şebnem Aktosun, 10 ay kadar kısa bir sürede 100 kilo verdi.  Kapalı yani laparoskopik yöntemlerle yapılan operasyon sayesinde 70 bedenden 38 bedene düştü. Mideye takılan tüp sayesinde, ameliyat sonrasında iştahı azaldı ve diyet yapmaya gerek kalmadan kilo vermeye başladı.

Verdiği kilolarla beraber sedef hastalığından, tansiyon ve diyabet problemlerinden kurtulan Şebnem Hanım, formda ve sağlıklı bir şekilde hayata geri döndü.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git