Türkiye Obezite Ülkesi Oluyor!

Türkiye Obezite Ülkesi oluyor!


Obezite Türkiye’yi sarmaya başladı. Yüzde 16 kadarı obezite hastalığına kapılan çocukların acilen beslenme şekillerini değiştirmeleri gerekiyor. Diyet yapılmasına gerek yok, sadece düzgün beslenmeleri yeterli. Uzmanlar reklamlarda çıkan yiyeceklerin bile büyük etkisi olduğunu belirtiyor.

Gittikçe artan obezite Türkiye’de yaşayan çocukların yüzde 16 kadarını etkisi altına almış durumda. Beslenme alışkanlıkları değişmediği sürece obezitenin önüne geçilemeyeceğini söyleyen uzmanlar bu hastalığın dünyayı çok büyük tehdit ettiğini düşünüyor. Çocuklar üzerinde diyet kötü bir iletişim şekli olarak adlandırılıyor. Bu hastalıktan uzak durmanın en iyi yolu beslenme oyunları ve aktivite alışkanlıklarını.

Beslenme konusunda okul çağındaki çocuklar kilo alma konusunda daha meyilliler. Okullarda beslenme çantalarının dışına  çıkıldığında çocuklar özendikleri tüm gıdaları değişik saat ve süre aralıkları ile tükettikleri durumda obezite önüne geçilemez bir hal alıyor. Ailelerin bu konuda çocuklarını uyarmaları yetmiyor. Seminerler ve sağlık programları ile beslenme eğitimleri artık neredeyse her yetişme çağındaki çocuk için şart olmaya başlıyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.