Meryem Gül Eren

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden 2003 yılında başarı ile mezun olmuştur. Mezuniyet öncesi, devlet ve özel sektörde hemşire, daha sonra ise; İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Toplum Temelli Rehabilitasyon Projesinde Psikolog olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

Eğitimin devamlılığına inanarak, Rorschach ve Projektif Testler Derneğinden, 3 yıl süren Rorschach ve Tematik Algı Testi(T.A.T.) Eğitimlerini tamamlamıştır. Terapi, danışmanlık ve tanılama süreçlerinde testleri uygulayabilmektedir.

SATİR PASİFİK ENSTİTÜSÜ (ABD) onaylı, 4 yıl süren, Aile Terapisi Eğitimini tamamlayarak, AİLE ve ÇİFT TERAPİSİ Sertifikasını almıştır. Aynı dönemde, 5 yıl süren, kişisel psikanaliz sürecini deneyimlemiştir.
2005-2009 yılları arasında; özel bir danışmanlık ve eğitim kurumunda, çocuk ve ailelere yönelik psikolojik destek, terapi, eğitim koordinatörlüğü gibi görevleri yürütmüştür. Dikkat Eksikliği Hiper Aktivite Bozukluğu, Özgül Öğrenme Bozukluğu, Otizm, vb. sorunları olan çocuklara ve ailelerine destek vermiştir. Özel Anaokulu, Yuva, Okul, Belediye gibi kurumlarda halka yönelik aile içi iletişim, etkili iletişim, sınav kaygısı, stres ve kaygı ile başa çıkma yolları konusunda seminerler vermiştir.

2009-2013 yılları arasında; Yedikule Psikiyatri, Ortam Ruh Sağlığı Merkezinde, Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Fobi, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk, kişilik bozuklukları gibi rahatsızlıklarla, psikoterapi çalışmalarına devam etmiştir. Aile ve çiftlere yönelik; aldatma, geçimsizlik, psikiyatrik rahatsızlıklara bağlı ilişki sorunları, evlilik içi iletişim sorunları, boşanma danışmanlığı, ergen ve çocuk odaklı aile terapilerini yürütmüştür.

SATİR İNSAN GELİŞİMİ Enstitüsünde, psikolog, psikolojik danışmanlara yönelik “ Cinsel İstismar ve Satir yöneliminde Terapi “konulu bir eğitim çalışması düzenlemiştir.

2013 yılı sonunda; PSİKOLOJİ ELİKA DANIŞMANLIK Merkezini kurarak, ruhsal sorunlara ve ilişkilere yönelik danışmanlık çalışmalarına devam etmektedir. Evlilik öncesi danışmanlığı, ilişki danışmanlığı, menopoza ve yaşam döngüsündeki değişikliklere bağlı aile, evlilik sorunlarında hizmet vermektedir. Dinamik, Gelişim Odaklı, Sistemik Terapi modelinde çalışmaktadır. Amacı, psikolojik destek ve terapiler ile bireyin ve ailenin hayatına ışık tutabilmek, gelişimlerine katkı sağlayabilmektedir.

Projektif Testler Derneği, Çift ve Aile Terapileri Derneği üyesidir.

Meryem Gül Eren
Adres:Kartaltepe Mah. Belediye Hekim Sok. 10/1 D:9 Bakırköy/ İSTANBUL
www.meryemguleren.com
info@meryemguleren.com
Tel:02125702126