Şebnem Ekşib

Şubat 1968 de İstanbul’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İş İdaresi bölümünden mezun oldu ve iş hayatında yönetim kademelerinde çeşitli görevlerde çalıştı. Uzun yıllar araştırdığı astroloji, önceleri hobi olarak onu iş hayatıyla birlikte takip ederken, doğu felsefesi ve öğretileriyle ilgilenmeye meditasyon, yoga ve evrensel enerji sistemleriyle meşgul olmaya başladı.  Bu araştırmalar esnasında 1999 yılında Hint Astrolojisiyle tanışmasıyla, astrolojiyi farklı bir kulvardan incelemeye başladı.  Ardından Maharishi Maharesh Yogi Transandantal Meditasyon programı ve ileri tekniklerini uygulamaya başlayarak hayatında kendi deyimiyle yeni bir dönemi de başlatmış oldu.

2006 yılında profesyonel iş hayatından ayrılarak tam zamanlı olarak Hint astrolojisine yönelen Şebnem Ekşib, Hint astrolojisinin ülkemizde tanınması adına çalışmalar yaparken bir yandan da Hint astrolojisi üzerine eğitim ve seminer çalışmaları yapmakta, makaleler yayınlamakta ve danışmanlık ve yaşam koçluğu destekleri vermektedir.
Hint Astrolojisinin yanı sıra, değerli ve yarı değerli yaşlar üzerine araştırma ve çalışmalar yaparak, taşların hayatımız üzerindeki enerjileri hakkında seminer ve programlar düzenlemekle birlikte,  bu çalışmalarını yerel kaynaklarla beslemek adına belli dönemlerde tekrarladığı Hindistan ve Uzak Doğu seyahatleriyle de değerli taşlar üzerine olan araştırmalarını geliştirmektedir.

Halen İstanbul’da bulunan Öner Döşer Astroloji Okulunda Hint Astrolojisi üzerine eğitimler vermekte ve İstanbul Pozitif Platform Kişisel Gelişim Merkezinde danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Şebnem Ekşib
www.sebnemeksib.com.tr
sebnemeksib@gmail.com
Tel:02164677022