Sadece Yemek Kilo Aldırmıyor

Viseral yağın etkileri


Sağlıklı beslenme, egzersiz ve gerekli olduğunda destek tedavisine başladığınızda, kilolarınızdan kurtulduğunuzu, daha enerjik hissettiğinizi ve daha küçük beden elbiselere girebildiğinizi göreceksiniz. Peki sağlıklı kilo kontrolü ile görünüşünüzün yanı sıra sağlığınızı da iyileştirebileceğinizi biliyor musunuz?

Kilo verirken aynı zamanda yağlarınızdan da kurtulursunuz ve bu yağların bir kısmı viseral yağ ya da “gizli yağ” olarak adlandırılan yağ tipidir. Bu tip yağ, vücut yağlarının en tehlikelilerinden biri olarak kabul edilir ve fazla kilolu olmakla ilişkili sağlık sorunlarının pek çoğunu artırır (örn. kalp hastalığı, tip 2 diyabet ya da felç). Eğer ’armut biçimli’ bir vücuttan çok ‘elma’ biçimli bir vücuda sahipseniz ya da ‘bira’ göbeğiniz varsa, yüksek düzeyde viseral yağınızın olma ihtimali fazladır.
İyi haberlerimiz de var: az miktarda kilo vermek bile viseral yağlarda belirgin azalmaya neden olabilir. Düşük kalorili, az yağ içerikli bir diyet ve egzersizle birlikte kullanılan destek tedavisinin bel çevresinde önemli miktarda azalma sağladığı klinik çalışmalarla gösterilmiştir.

Ancak sağlıklı kilo kontrolüyle kilo vermenin sağlık açısından tek faydası bu değildir. Sağlıklı beslenme, egzersiz ve destek tedavisiyle sağlana kilo kaybı, aynı zamanda kalp hastalığı ve felç için önemli bir risk faktörü olan kolesterol seviyelerinin azalmasına da yardımcı olabilir.

Kilo Kontrol Planım’da viseral yağ hakkındaki bilgilerin yanı sıra sağlıklı kilonuza ulaşmanıza yardımcı olacak desteği de bulabilirsiniz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir