Viseral yağın etkileri

40
Sadece Yemek Kilo Aldırmıyor
Sadece Yemek Kilo Aldırmıyor

Sağlıklı beslenme, egzersiz ve gerekli olduğunda destek tedavisine başladığınızda, kilolarınızdan kurtulduğunuzu, daha enerjik hissettiğinizi ve daha küçük beden elbiselere girebildiğinizi göreceksiniz. Peki sağlıklı kilo kontrolü ile görünüşünüzün yanı sıra sağlığınızı da iyileştirebileceğinizi biliyor musunuz?

Kilo verirken aynı zamanda yağlarınızdan da kurtulursunuz ve bu yağların bir kısmı viseral yağ ya da “gizli yağ” olarak adlandırılan yağ tipidir. Bu tip yağ, vücut yağlarının en tehlikelilerinden biri olarak kabul edilir ve fazla kilolu olmakla ilişkili sağlık sorunlarının pek çoğunu artırır (örn. kalp hastalığı, tip 2 diyabet ya da felç). Eğer ’armut biçimli’ bir vücuttan çok ‘elma’ biçimli bir vücuda sahipseniz ya da ‘bira’ göbeğiniz varsa, yüksek düzeyde viseral yağınızın olma ihtimali fazladır.
İyi haberlerimiz de var: az miktarda kilo vermek bile viseral yağlarda belirgin azalmaya neden olabilir. Düşük kalorili, az yağ içerikli bir diyet ve egzersizle birlikte kullanılan destek tedavisinin bel çevresinde önemli miktarda azalma sağladığı klinik çalışmalarla gösterilmiştir.

Ancak sağlıklı kilo kontrolüyle kilo vermenin sağlık açısından tek faydası bu değildir. Sağlıklı beslenme, egzersiz ve destek tedavisiyle sağlana kilo kaybı, aynı zamanda kalp hastalığı ve felç için önemli bir risk faktörü olan kolesterol seviyelerinin azalmasına da yardımcı olabilir.

Kilo Kontrol Planım’da viseral yağ hakkındaki bilgilerin yanı sıra sağlıklı kilonuza ulaşmanıza yardımcı olacak desteği de bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here