Yaz geldi, peki kilolar ?Yaz geldi, peki kilolar ?
27 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 2.428 kez okundu.

Artık sıcak hava etkisini iyice göstermeye başlıyor. Sıcak demek yaz tatili demek. Peki yaz tatili için bikini vücuduna kavuştunuz mu ? Hala bir şeyler yapmak için vaktiniz ama yine de elinizi çabuk tutun çünkü her an tatile çıkabilirsiniz.

Yazın her cinsin en büyük problemi giydiklerini yakıştıramamak çünkü alınan kilolar hemen verilemiyor ve yazında bu sorunlar kişilerin tatillerini zehir edebiliyor. Sağlıklı zayıflamak için yılın her döneminde yediklerinize dikkat etmeniz lazım. Elbette kışın sıcacık evinizde koltuğunuza gömülüp cips yiyerek film izlemek hakkınız ancak yazı da düşünürsek bunları biraz ertelemelisiniz.

Kışı boş verin önümüz yaz ve hemen kilo vermeniz gerekiyor. Yapılacak şey çok ancak istikrarla 2-3 hafta sürdürmelisiniz. Özellikle su tüketimini hemen 2-3 litreye çıkartın. Ara ara ve gün sonuna kadar 3 litre su tüketerek metabolizmanızı hızlandırın. Akşam yemeğe hemen son verin. Meyve dahi tüketmeyin ve en geç saat 7de akşam yemek işi bitsin. Akşam sadece çay ve kahve gibi şeyler içebilirsiniz.

Asla yağlı yemek yemeğin, bırakın yemeği yağlı hiç bir şey yemeyin. Hızlı zayıflamak ve bikinizde güzel durmak istiyorsanız önünüzde kalan bir kaç haftayı böyle geçirmelisiniz. Hemen tuzu da bırakıyoruz çünkü kilo aldırıyor.

Hava sıcak artık yemek yerine bol bol salata yiyoruz. İçinde zeytin yağ hariç yağ kullanmıyoruz. Süt ürünlerine devam ancak yağsız yoğurt ve peynir yiyoruz. Enerjiniz düşerse kefirde tüketebilirsiniz.

Yemeklerde asla ekmek tüketmiyoruz kahvaltı hariç. Porsiyonlarınızı ufaltıyoruz, yarım porsiyon yemekler yiyoruz ve bu sayede bir kaç hafta 4-5 kilo vererek yaza hazır oluyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git