Yaza fit girmek için 6 öneriYaza fit girmek için 6 öneri
23 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 3.638 kez okundu.

Yaza yaklaşırken zayıflamak için bir her yolu denemek yerine bu 6 maddeye dikkat etmeniz yeterli. Sitemiz diyetisyenlerinden Fatma Gönen sizi zayıflatacak önerilerde bulunuyor. Bu 6 maddeye uyarak yaza fit girmeniz mümkün. Zayıf olmak aslında kolay ancak kurallarınız yoksa bunu elde etmeniz imkansızdır.

1. Kahvaltı yapmadan evden çıkmayın.
Kahvaltı 8-10 saat süren açlıktan sonra gün içindeki iştah kontrolünüzü etkileyen en önemli öğün. Yumurta, yeşillik, bir dilim peynir ve bir kaç dilim ekmekle yapcağınız bir kahvaltı hem gün içinde size tok tutacak hem de kendinizi enerjik hissetmenizi sağlayacaktır.

2. Sağlıklı karbonhidratları seçin.
Sağlıklı kilo vermek ve verilen kiloları geri almamak için diyette tam tahıllı ekmek ye diğer tam tahıllı ve işlenmemiş karbonhidratlar mutlaka olmalı. Bunlar iştahı kontrol etmek, tatlı isteğini azaltmak ve bel çevresindeki yağlanmadan kurtulmak için en etkili silahlarınızdır.

3. Proteinler olmazsa olmazınız olsun.
Beslenmenizde proteine ağırlık verin. Özellikle tavuk göğsü, balık, yağsız et ve süt ürünleri ideal proteinlerdir.

4. Meyve porsiyonlarına dikkat edin.
Meyveler sağlık deposu ancak miktar önemli. Özellikle kuru meyveler tatlı krizlerinin kurtarıcısı, ancak porsiyon kontrolüne dikkat edilmeli.

5. İyi yağları tercih edin.
Beslenmenizde işlenmiş yağlar yerine avokado, badem, ceviz ve zeytinyağı gibi sağlıklı yağlara yer verin.

6. Ara öğün atlamayın.
Öğle ile akşam yemeği arasında yapacağınız ara öğün ile akşam yemeğini daha hafif geçirebilirsiniz. Çantanızda ya da ofisinizdeki dolabınızda anlık açlıklar ve ara öğünler için sağlıklı atıştırmalara yer açın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git