Yazın ideal menüsü

Yazın ideal menüsü


Yaz aylarında beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Sıcak havalarda yağlı, hamur işi veya ağır yiyecekler sağlığınızı ciddi sıkıntı altına sokabilir. Bu mevsimde beslenme alışkanlıklarınızı baştan sona değiştirmenizde fayda var. Aksi takdirde aniden rahatsızlanabilir ve sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Normalde yediğiniz yemekler size yazın dokunabilir. Özellikle yağlı yiyecekler sizi ciddi sağlık sorunları ile baş başa bırakabilir. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Ermiş’e göre, sıvı kaybı yaşayan vücutta kalp daha fazla ve hızlı çalışmak zorunda kalıyor. Böylece kalp daha fazla yoruluyor, daha fazla enerji harcıyor ve sağlığı olumsuz etkiliyor.

Ağır tatlı, hamur işi de tercih edilmemesi gerekiyor. Diyabet hastası olmayanlar için karpuz ya da kavunun ideal bir besin. Günde 2 litre su tüketilmesi gerekiyor. Sigara ve alkolden de mümkün olduğunca uzak durulması da fayda var.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir