Yemek yerken dikkat edilmesi gerekenler!Yemek yerken dikkat edilmesi gerekenler!
23 Şubat 2011 tarihinde eklendi, 1.984 kez okundu.

Acıktığımızda aklımıza hiç bir şey gelmez. Sadece yemeğe oturur ve doyana kadar yeriz. Yapılan hiç bir yanlış karnınız doyana kadar aklınıza gelmez ama tokluk hissinden sonra aklımız başımıza gelir. Yemek yerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir dilerseniz inceleyelim.

Yemek yerken dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler az az ve sık sık yemek yenmesi, öğün atlanmamasıdır. Bunları yaparken acıkma duygusunu kontrol etmek için salatalık, domates, marul gibi düşük kalorili yiyecekleri tercih etmelisiniz. Yemekleri küçük, yağsız salataları büyük tabaklara koyun ve her gün mutlaka meyve ve sebze yemeğe özen gösterin.

 

Sadece Yemek

Yemek yerken başka aktivitelerde bulunmayın, bir şeyler okumayın ya da izlemeyin ve öğünlerde bol bol su için.

İradeli Olmak İçin

Gereğinden fazla yememenizi ve iradeli kalmanızı sağlaması için mutfaktan işiniz bitince hemen çıkın, açık büfelerden kaçının ve dışarıya, özellikle alış verişe tok çıkın, gerekenden fazla gıda alış verişi yapmayın ayrıca hazır yiyecekleri almaktan ve sizi acıktıracak yemek programlarını izlemekten kaçının.

Ayrıca kızartma, kavurma yemeklerinden ve yağlı soslardan uzak durun.Yemek yaparken krema gibi bol kalorili şeyler kullanmayın.

Kaynak: formumdayim.com

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git