Yiyerek Güzelleş

Yiyerek güzelleşin


Güzellik sadece dışarıdan nasıl göründüğünüzle ilgili değil. Vücudunuza besin yoluyla giren her şey, en az giyim tarzınız kadar, fiziksel görünümünüzü de etkiliyor. Parlayan saçlar ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için mutlaka almanız gereken besinler var.

İşiniz bir kozmetik mağazasından krem seçmekten daha kolay. Sadece bir markete gidecek ve sepetinizi dolduracaksınız. Yiyerek güzelleşin, önemli olan sadece yediklerinize dikkat etmek.

  • Elma
Cildi destekleyen E vitaminini vücuduza almanın en lezzetli yolu elma yemek. Ayrıca içerdiği’K folik asit sayesinde, teninizin parlak ve duru bir görünüm kazanmasına da yardımcı oluyor.
  • Yaban mersini
Çok iyi bir antioksidandır. Özellikle cildinizin kendini yenilemesine yardımcı olur. Güneşin deriye verdiği zararı da azaltır.
  • Kaju
Lezzeti şahanedir. Ayrıca içerdiği selenyum, vücudun proteini doğru kullanmasına yardım eder. Bu da, parlak bir cilt ve saçlara kavuşmanızı sağlar.
  • Somon
Omega 3 bakımından çok zengin olan bu balığın, sağlığınız için ne kadar faydalı olduğunu defalarca yazdık. Ama söyleceklerimiz bitmedi; güzelliğiniz için de bolca somon yemelisiniz. Çünkü cildin kurumasını engelliyor.
  • Ispanak
Temel Reis’in güç kaynağı, şimdi de sizin güzellik iksiriniz olmaya aday. A ve C vitaminlerinden zengin bu lezzetli sebze, içerdiği vitaminler sayesinde vücutta bulunan sebumu, saç köklerini iyileştirici bir hale sokuyor. Sonuç, sağlıklı saçlar oluyor.
  • Yumurta
Uzmanlar hâlâ yumurtanın kalp sağlığına faydalı olup olmadığını tartışa dursun, biz, onun saç ve cilt için gerekli olduğunu söyleyelim. İçerdiği B12 vitamini sayesinde yumurta, güzellik için şart!
  • Yeşil çay
Onda, kalorisi az, sıcacık bir içecek olmaktan daha fazlası var. Polyphenols bakımdan çok zengin; bu da iltihaplanma ve kızarıklık oluşumunu engelliyor.
  • Yoğurt
Artık sadece kemik sağttğınız için değil, güzelliğiniz için de yoğurt yiyin. Daha parlak ve pürüzsüz biHCilt için olmazsa olmaz…
  • Mısır gevreği
İnanın en kötü mısır gevreği bile, demir ve mineraller bakımından oldukça zengin. Sizin ihtiyacınız olan da zaten bunlar!
  • Baklagiller
Onlar tam bir protein deposu! Bunun da saç sağlığı için ne kadar gerekli olduğunu söylemeye gerek yok herhalde…Haberin tamamı Formsante Aralık sayısında.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir