Yorgunluğa iyi gelen bitkilerYorgunluğa iyi gelen bitkiler
15 Mayıs 2011 tarihinde eklendi, 1.517 kez okundu.

Günümüzün en büyük yakınmalarından biri de yorgunluktur. Günlük hayatta karşılaşılan pek çok durum, insanın bedensel enerjisini tüketebilir. Meyan kökü, ginseng, A,B,C ve E vitaminleri. Omega-3, balık yağı, kafein, arı poleni, arı sütü gibi ilaçlar doğal yorgunluğa karşı faydalıdır.

Ada çayı, biberiye, zencefil, kakule, kuşburnu, kekik çaylarının canlandırıcı etkileri vardır. Limon, fesleğen, kırmızı pul biber, zencefil, biberiye, kafur, mercan köşk, karanfil ve okaliptüsün kokusucanlandırıcı bir etkiye sahiptir.Ayrıca susamyağı, biberiye, limon yağı ve kekik yağı gibi canlandırıcı       ^ yağların da karıştırıldığı aromatik masajların da enerji yükseltici özelliği vardır.

Yorgunluğa İyi Gelen Bitkiler

• 1 bardak kaynar suya, 4-10 gram oğul otu yaprağı (melisa otu) ufalanarak konulur. 10 dakika bekletilen çayın günde iki kere de tüketilmesi önerilir.

• Günde 15-20 gram polen kullanılması tavsiye edilir. Bu işleme 15 gün devam edilip, 1 hafta ara verilir. Sonra yeniden başlanır.

• 1 çay kaşığı centiyane, nane ve melisa yaprağı karıştırılıp, 1 bardak kaynar

• Bekletilen çaydan, günde iki kere içilmesi önerilir.

• 1 bardak kaynar suya, 4-10 gram karanfil konulur. 10 dakika bekletilen çaydan, günde 2 kere de tüketilmesi uygun olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git