Yulaf samanıYulaf samanı
29 Kasım 2010 tarihinde eklendi, 17.719 kez okundu.

Bronşite karşı iyi bir önlemdir, bronşite bağlı nefes darlığına karşı tedavi sağlar, deri kaşınmalarına karşı etkilidir. Vitiligoya, kireçlenmeye, anemiye, ritim bozukluğuna, antioksidan ve alzheimere karşı etkili doğal bir çözümdür. Yulaf samanı hakkında bilmek istediklerinizi Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU kaleminden sizlere aktarıyoruz.

Bronşit ve bronşite bağlı nefes darlığı şikâyetlerinde yulaf samanının gücü tabiat ananın insana bir lütfudur diyebilirim. Çoğu zaman yulaf samanını bulmak zor olmaktadır. Bundan dolayı buğday veya arpa samanıyla aynı sonucu almak mümkün mü diye sorular sorulmaktadır. Ne yazık ki, yulaf samanının yerini bilinen hiçbir saman dolduramaz. Bu nedenle aynı amaç için diğer saman türlerini kullanmayınız.
Yulaf samanı demir, potasyum ve fosfor deposudur
Yulaf samanı yapraklarında bulunan demir ve potasyum başka hiçbir tahıl grubunun yapraklarında böylesine zengin değildir. Bu yapraklar adeta potasyum ve demir deposudur. Şüphesiz ki, içerdiği potasyum ve demir yetiştiği bölgenin iklim şartlarına ve toprağın kimyasına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Yulaf samanı yapraklan en az 100 ppm ile 1200 ppm arasında değişen demir içermektedir. Potasyum içinse 1.600 ppm ile 80.000 ppm arasında değişkenlik gösterebilmektedir.
Anemi ve kalpte ritim bozukluğu şikâyeti olanlar için yulaf samanı kürü mükemmel bir destekleyicidir. Yulaf samanı bitkisinin içerdiği demir ve potasyumdan faydalanabilmek için yapraklarının toplanır toplanmaz belli bir sıcaklıkta hemen ısıl işlem görmesi gerekir. Aksi takdirde küründen yeteri derecede faydalanmak mümkün değildir.
Kür 1 : Ala (vitiligo) hastalığına karşı
Üç tatlı kaşığı (yaklaşık 15 gram) yulaf samanını kaynamakta olan bir litre klorsuz suyun içine atınız. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika kaynatınız. Ilıdıktan sonra süzünüz. Lekelerin olduğu bölgeye en az beş dakika etki ettiriniz (üzerinde bekletiniz) (pamuk kullanabilirsiniz). Etki ettirdikten sonra parmak uçlarınızla lekelerin olduğu bölgeleri hafif hafif bastırmadan yarım dakika ovuşturunuz. Daha sonra tekrar beş dakika etki ettiriniz. Beş dakikalık etki ettirme süresi tamamlandıktan sonra en az iki saat ellerinizi yıkamayınız. Bu işleme lekeler kaybolana kadar haftada üç kez devam ediniz.
Tüm bu işlemlere başlamadan önce ellerinizi iki-üç dakika ılık suyun içerisinde yumuşatmanız daha etkili olur. Kesinlikle kullanılmış olan yulaf samanı suyunu ertesi ve daha sonraki günler için kullanmayınız. Her defasında taze olarak hazırlanması ve kullanılması gerekir. Yulaf samanı suyunu hazırladıktan, süzdükten ve ılıdıktan hemen sonra uygulayınız. Yulaf samanı suyunu bir kaba alıp ellerinizi de beş dakika içine daldırabilirsiniz. Hazırlanan yulaf samanı suyunun, üzerinden on saat geçtikten sonra haricen veya dâhili olarak hiçbir şekilde kullanılmaması gerekir.
Kür 2 : Bronşit ve bronşite bağlı nefes darlığına karşı
Bir çay kaşığı (yaklaşık beş gram) yulaf samanını kaynamakta olan bir su bardağı klorsuz suya atınız. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte beş dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra süzünüz. Üç hafta boyunca haftada iki çay bardağı içilir. Üç haftadan sonra şikâyetin seyrine göre devam edilir. Yulaf samanı suyunu her içim için taze hazırlamak şarttır. Kesinlikle on saatten fazla beklemiş yulaf samanı suyunu haricen veya dâhili olarak kullanmayınız.
Kür 3 : Alzheimer, KOAH ve anemiye karşı
Bir su bardağı (150- 200 ml) klorsuz su önce kaynatılır. Kaynamaya başladıktan sonra bir tatlı kaşığı yulaf samanı ilave edilir ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak yedi dakika kaynatılır. Yedinci dakika dolar dolmaz bekletmeden (sıcakken) süzülür. Ilıyınca yudum yudum içilir. Bir ay boyunca gün aşırı (gün atlayarak) sabah, öğle veya akşam yemeklerinden iki saat sonra yudum yudum içilir. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekir. Bir ayda toplam onbeş kez içilmiş olacaktır. Bir aydan sonra onbeş gün ara verilir ve aynı şekilde bir kez daha tekrar edilir. Şikâyetlerin seyrine göre kür aynı şekilde dönem dönem tekrarlanabilir.
Not: Hekiminizin önerdiği ilaçlar varsa, mutlaka kullanınız. Bu bitkiye karsı alerjiniz olup olmadığını öğreniniz. Bu kitaptaki tüm bitkisel kürler ancak ve ancak yetişkinler içindir. Burada okuduğunuz bilgilerin, yardımcı ve destekleyici olduğunu gözardı etmeyiniz. Hekiminize danışmadan buradaki bilgilerle kendi kendinize kesinlikle teşhis koymayınız ve uygulamayınız. Unutmayınız ki. hastalık yoktur, hasta vardır. Her hastalığın seyri insandan insana değişir. Teşhisi koyacak olan ancak, bir hekimdir.Prof.Dr.İbrahim Adnan SARAÇOĞLU

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git