Zayıflamak için aklınızı kullanın

Zayıflamak için aklınızı kullanın


Kilo alma ve kilo verme psikolojisi bir çok insanı yıpratır. Hala kilo almadıysanız yada almak üzereyseniz hemen kendinizi frenleyin. Emin olun her şey elinizde, tek yapmanız gereken aklınızı kullanmak ve buna bir son vermek.

Uzmanlar beyin gücü ile zayıflamanın mümkün olduğunu söylüyor ve gerçeklik payı %80. Buda demek oluyor ki zayıflamak için aklımızı kullanabiliriz.

Özellikle büyük şehirlerde çalışma şartları, trafik, zaman azlığı gibi nedenler kilo almada en önemli rolü taşıyor.  Şimdi bu maddeleri ele alalım;

Çalışma şartlarınız zor, uzun ve sıkıcı olabilir ancak bu sağlığınızı ihmal etmenize sebep değil. Sağlığınızı kaybettiğinizi sevmediğiniz işinizi bile özlersiniz. Bu nedenle sağlığınızı kaybetmeden önce önlem almamız gerekiyor. Sabah beslenmesi ile başlayalım; işinize gitmeden yada akşam yatmadan domates, peynir, zeytin, maydanozdan oluşan bir sandviç hazırlayıp iş yerinize getirin. Güzel bir bitki çayı ile sandviçinizi yavaş yavaş tüketin. Eğer vaktiniz yoksa iki parçaya bölün, diğer parçasını saat 10 gibi tüketebilirsiniz.

Ara öğün bulundurmanız şart, yanınıza alacağınız ceviz, kayısı, kuru üzüm gibi besinler hem sizi enerjik tutar hemde ara öğün ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılar.

Öğle yemeklerinizde dışarı illaki çıkma şansınız vardır, kimse kimseyi kandırmasın. Yarım saat bile çıkmış olsanız size yeter, farklı şeyler tüketeceksiniz. Örneğin bir gün et, sonraki gün sebze, sonra salata, sonra makarna tüketin ve hepsi yarım porsiyona düşsün, zayıflamak istiyoruz çünkü!

Saat 3 gibi yine ara öğünlerinizden ufak ufak atıştırın. Akşam yemeğinde de öğle yemediğinizde ne yediyseniz tam tersini tüketmelisiniz. Kesinlikle aynı şeyler yememelisiniz. Ayrıca saat 7  en geç 8e kadar yemek işi meyve sebze tüketimi tamamen bitmeli. Saat 8’den sonra su hariç hiç bir şey tüketilmeyecek.

Su demişken en önemli maddeyi sona sakladık, günde en az 2 yada 2 buçuk litre  su tüketmezseniz zayıflamanız imkansız! Evet imkansız çünkü su metabolizmanıza en iyi gelen şey, moral gibidir. Su içmenin de bir adabı var tabi ki. Az az yudum yudum bu suyu tüketiyoruz. Hızla içilen su midenizi genişletir ve doyma hissiniz yok olur. En iyi zayıflama silahı su en kötü dostunuz olmasın.

Zayıflamak için aklınızı kullanın dediğimiz de işte bu..

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir