Zayıflamak için yiyin

Zayıflamak için yiyin!


Başınızı kaşıyacak vaktiniz olmadığını biliyoruz. Ama ne kadar yoğun olursanız olun öğün atlamamaya dikkat edin. Çünkü çiğnemek, sindirmek ve vücudun besinleri absorbe etmesi metabolizmanızı hızlandırıyor.


Ve ne kadar sık yerseniz metabolizmanız o kadar canlı oluyor. Öte yandan öğün atladığınızda ya da öğünlerin arasım çok uzun tuttuğunuzda metabolizmanız ağırlaşmaya başlıyor.

Metabolizma alarm verip f açlık moduna geçiyor, sezerek daha az enerji harcamaya, zor zamanlar için eldeki enerjiyi tutmaya başlıyor. Günde üç defa 300-400 kalorilik sağlıklı bir öğün ve iki kez 200-300 kalorilik ara öğün aüşürmalanyla daha formda kalabilirsiniz.


İngiliz Beslenme Uzmanı Norah Lane’in tüm dünyada çok popüler olan “13 dakika diyeti”na göre ise metabolizma hiç durmadan sindirme faaliyetine devam ediyor ve yağ yakıyor. Bu diyetle ayda iki kiloya kadar zayıflamak mümkün. Ancak Lane, ana öğünler dışındaki atıştırmaların da düşük kalorili olmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Diyetin püf noktası ana öğünler dışında her 13 dakikada bir hafif şeyler atıştırarak metabolizmanın canlı tutulması.Aralarda proteinli gıdalar alınıyor, metabolizmanın hızı azaltılıyor. Peki 13 dakikada bir neler tüketilebilir? Pişmemiş sebze, bir kaşık yağsız peynir en uygun seçenekler. Bir parça çiğ biber yenildiğinde metabolizma 13 dakikalığına kendini hızlandırıyor. Dolayısıyla her ana öğünün ardından 13 dakikada bir metabolizmayı hızlandıracak bir parça proteinli gıda ya da biber gibi bir çiğ sebze yemek gerekiyor. İngiliz kadınların bu diyet yoluyla istedikleri kiloya ulaştıkları belirtiliyor.


DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir