21 yaşında 23 kilo verdi

21 yaşında 23 kilo verdi

Diyetisyen Bahar DEMİRKIRAN zayıflama yarışında eşlik ettiği kişilerin hikayelerini bizlerle paylaşıyor. İşte o savaşçılardan biri daha; Gökçen Nailer.

21 yaşında artık kilolarından kurtulmak istediğine karar vererek Bahar DEMİRKIRAN ile bu savaşa giriyor ve galip çıkıyor. Verdiği kilolarla şimdi çok mutlu.

 

Merhaba sevgili Bitter okuyucuları;

Bundan böyle ben de her ay sizlerle sağlıklı beslenme , sağlıklı zayıflama ile ilgili  merak edilenleri , danışanlarımın  başarı öykülerini  paylaşacağım.

Doktor  Gökçen  Hanım ile 23 kg verdik.

Gökçen Nailer 21 yaşında,  Tıp Fakültesi öğrencisi. O da  bana  başvuran , kiloları ile  başı dertte bir genç. Bundan yaklaşık 8 ay önce  tanıştık Gökçen ile. Bir çok kişi gibi onun da ilk diyet öyküsü değildi . Hafif bunalmışlık ve umutsuzluk da  vardı. İlk seansta  hedefimizi belirledik .Gökçen,  tıp fakültesinin stresli  ortamı içinde  sağlıklı olmayı seçerek ve tüm zorluklara ragmen  hedefe koştu ve 23 kilo verdi.

Zayıflama sürecinde  kesinlikle yapmadıklarımız ;

* Gökçen sağlıklı beslenmeyi ve bir uzman eşliğinde kontrollü şekilde zayıflamayı seçti . Daha uzun süreceğini bilsek de ilaç kullanmak gibi kısa ve kalıcı olmayan yollara başvurmadı.

*Zayıflama süreci öncesi ayrıntılı tahlillerini yaptırmayı ihmal etmedik. Şişmanlığınızın sebebi bir takım sağlık sorunları olabilir.

*Haftalık randevuları düzenli takip ettti. Gökçen çok kontrollü geçiremediği, kilo veremediği haftalarda da görüşmelerine  düzenli şekilde geldi.Görüşmeler ne kadar aksarsa başarı oranları düşmeye başlıyor. ‘Bu hafta  yapamadım, gitmeyeyim’ diye düşünüp ihmal etmek sadece motivasyonunuzun daha da düşmesini sağlar. Zayıflamak söz konusu olduğunda disiplin ve devamlılık önemli.

*Gökçen çok ağır bir okulda okumasına imkanları kadar  spor yapmaya özen gösterdi. Bir çok danışanımdan sıklıkla duyduğum bir cümledir ‘çok yoğun çalışıyorum, spor yapmaya hiç vaktim yok’, Spor sağlığınız için yemek, içmek kadar gerekli. Eğer işinizden  feragat edemiyorsanız uykunuzdan edin, 30 dakika daha az uyumak size hasta etmez ama  hareketsiz yaşam size hasta eder .

*Gökçen haftada 1 gün 1 öğün serbest gün yaparak kendini ödüllendirdi. Böylelikle yemeği çok sevdiği besinlerden de aylarca uzak kalmamış oldu. Çalışmalar kısıtlamaların katı ve çok olmasının diyetteki başarıyı ciddi şekilde düşürdüğünü gösteriyor.

*Gökçen ile son 1 aydır kilo korumadayız. O artık 34 beden . Çok sağlıklı, çok fit, ve çok güzel! Tabi çok da mutlu J. Siz neden olmaya sınız?

 

DİĞER HABERLER

Bahar Demirkıran

Bahar Demirkıran

Beslenme ve Diyet Uzmanı

5 Comments

 1. Avatar
  hicran
  20 Şubat 2013

  slm ben 27 yaşında 2 çocuk annesiyim.92 kilodan diyetisyene gitmeden hiç bir ilaç ve çay içmeden sahilde yürüyüp tempolu koşarak 23 kilo verdim şimdi 69 kiloyum.daha da devam ediyorum.hedefim 59 kilo olmak.

  Cevapla
 2. Avatar
  ayse pekin
  09 Ekim 2012

  handan hanim ben su an diäte basladim limonlu scak su iciyorum ve yediklerime cok dikkat ediyorum limonlu su gercekten ise yararmi

  Cevapla
  • Avatar
   elif uğurlu
   16 Ekim 2012

   bende detoks ile her sbah limonlu su içmeye başladım.tatlanması için bal atıyorum birazda.her sabah çay içmekten çok çok güzel :) tavsiye ederim.

   Cevapla
 3. Avatar
  Handan Oguz
  04 Ekim 2012

  Merhaba ,
  Ben Kanadada yasiyorum tesadufen sayfaniza denk geldim bende diyet yapmak istiyorum ama bir turlu basaramiyorum ve suanda 2 aylik hamileyim dikkat etmek istiyorum ayni zamandada ama onuda basaramiyorum acaba siz bana yardimci olabilirmisiniz ? mesafe umarim sorun yaratmaz ?

  Cevapla
  • Avatar
   05 Ekim 2012

   Handan Hanım Merhaba;

   Zayıflamak istiyorsanız ve kendi başınıza başaramıyorsanız kesinlikle bir uzmana danışmalısınız. Özellikle hamilelik döneminde diyet yapmak çok risklidir. Çocuk doktorunuz ve aile hekiminizle ortak bir karar alarak diyet yapmanızda fayda var. Önerimiz kesinlikle kendi başınıza diyet yapmamanızdır.

   Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir