Aile Hekimi Uygulaması 1 Kasım'da Başladı

Aile hekimi uygulaması 1 Kasım’da başladı

Beklenen Aile Hekimi uygulaması 1 Kasım’dan itibaren İstanbul’da resmi olarak başladı. Uygulamaya göre artık her hasta kendi ikamet ettiği bölgede bulunan sağlık ocaklarına gidecek ve bu sağlık ocağında kendisi için belirlenen aile hekimine muayene olacak ancak şuan hala bu uygulama tam olarak işlemiyor.

Bu uygulama sayesinde kişilerin gelişen ve ilerleyen sağlık problemlerini, psikolojik bunalım ve benzeri gibi durumlarda daha hızlı çözümler üretilmesi planlanıyor. Kronik hastalıkların yanı sıra bir çok konuda sağlıklı yaşam çözümlerini Aile Hekiminin sayesinde daha kolay ve hızlı bir şekilde kişilere iletilmesi bekleniyor. İlaç yazdırmak isteyenlerde artık Aile Hekimlerine reçetelerini onaylatmaları gerekiyor.

Ayrıca yeni işe giriş evrakları arasında yer alan sağlık raporlarını ve evlendirme müdürlükleri gibi yerlerden de istenilen tüm sağlık raporları artık Aile Hekimleri tarafından verilecek. Bu uygulama daha yeni olduğu için bazı sağlık ocaklarında Aile Hekiminiz belirlenmemiş olabilir. Yapmanız gereken sağlık ocağının size vereceği formu doldurup yetkili kişilere teslim etmek. Bu form sayesinde ikamet ettiğiniz sağlık ocaklarında görev yapan doktorlardan biri sizin aile hekiminiz olacaktır.

Aşağıda yer alan web uygulaması dışında kullanılan diğer Aile Hekimi Sorgulama Web Uygulamaları YASAL değildir. Yer alan link Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan uygulamaya gider.

Aile Hekiminizi öğrenmek için TIKLAYIN

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir