Akşam yemeğinde çok kaçıranlar

Akşam yemeğinde çok kaçıranlar


Hareketli ve yorucu geçen günlerde genellikle o koşuşturma içinde öğle yemekleri ya unutulur ya da ufak tefek bir şeyler atıştırılır. Tabi bu atıştırmalıklar karnımızı doyurmaya yetmez ve akşam yemeği için sofraya genellikle çok acıkmış bir şekilde otururuz. Çoğu zaman ne kadar yediğimizin farkına varmayız. Tabiki yemek sonrası mide rahatsızlığı çekinceye kadar…

İşte tam da bu noktada yapılması gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

1.Yapılan en büyük yanlışlık yemekten sonra uyumak. Bu sadece sizin kilo almanıza yarar.

2.Muhakkak uyumanız gerekiyorsa sağ tarafınıza doğru yatmaya özen gösterin.Çünkü yemekten sonra kalbiniz kan pompalamaya başlıyor.Bu nedenle sol tarafa yatarak kalbinizi yormayın.

3.Yemekten hemen sonra çok fazla hareket etmeyin, egzersiz yapmayın.1 saat kadar dinlendikten sonra kısa bir yürüyüş midenize iyi gelecektir.

4.Yemek sonrası soda içmek bir yere kadar sağlıklıdır. Eğer hiçbir sağlık sorununuz yoksa rahatlıkla içebilirsiniz. Fakat tansiyon probleminiz varsa tavsiye edilmiyor.

5.Yemeklerden yaklaşık 1 saat kadar sonra kahve içebilirsiniz. Kahve midenizi rahatlatacaktır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir