Akşam Yemeğinde Dikkat Edilecekler

Akşam yemeğinde dikkat edilecekler

Akşam yemeğini en geç kaçta yemek gerekiyor bilmelisiniz. Genellikle saat 18:00’den sonra bir şey yenmeyeceğine dair yaygın ve yanlış bir inanış var fakat Diyetisyen Müge ÖZYURT böyle bir sınırlandırmanın mümkün olmadığını söylüyor.

Akşam yemeğinin yatmadan üç yada dört saat önce yenilmesi yeterli olmaktadır. Ortalama olarak saat 24:00’te uyuyan bir kişi için akşam yemeği saati 19:30-20:00 olabilir. Akşam yemeğinde salata, bir kepçe çorba, bir tabak sebze yemeği, bir kase yoğurt, iki dilim tam tahıllı ekmek akşam öğünü için ideal olduğu söyleniyor.

Diyetisyen Müge ÖZYURT bunun yanında salata, kuru baklagillerden oluşan yemek, miktarına dikkat ederek pilav ve makarna, bir kase cacık da bir başka alternatif olabilir. Kuru baklagillerle tahılları beraber tüketmek, dengeli bir protein örüntüsü oluşturur. Yemekten iki saat sonraki ara öğünde meyve, dondurma yada sütlü bir tatlı tüketilebilir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir