Anne ve oğul birlikte zayıfladılar

Anne ve oğul birlikte zayıfladılar


Antalya’da yaşayan endüstriyel tasarımcı Altu Kemal Kerpiçci annesiyle birlikte Tüp Mide ameliyatı olarak; kendisi 68 kilo annesi 41 kilo verdi. Anne ameliyat öncesinde 108 kiloydu ve 41 kilo vererek şuan 67 kilo. Oğlu ise 139 kiloydu ve 68 kilo vererek 71 kiloya düştü.

Altu Kemal Kerpiçci 7 yaşındayden bademcik ameliyatı geçirmiş ve ardından kilo almaya başlamış. Uzun yıllar diyet programları uygulayarak kilo vermeye çalışmış fakat başarılı olamamış. Akdeniz Üniversitesi Genel Cerrahi Prof. Dr. Güner Öğünç tarafından gerçekleştirilen tüp mide yöntemiyle ameliyat edilen Kerpiçci’nin midesinin yaklaşık %90 ı alındı. ameliyat sonrasında 1,5 yıl içersinde 68 kilo vererek şeker hipertansiyon gibi hastalıklardan kurtuldu.

Oğlunun sağlıklı bir şekilde zayıfladığını ve gösterdiği değişimi gören anne de aynı yöntemle ameliyat olmaya karar verdi. Kendiside 41 kilo vererek 108 kilodan 67 kiloya düştü.

 

Kaynak: sonhaber.com

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir