Ayak Kokusunu Önleyin!

Ayak kokusunu önleyin!

Ayak kokusunun sebebi ayaktaki flora denilen bakteri örtüsünün bazı bünyelerde oluşan kimyasal maddeler karşı mikroorganizmaların daha yoğun olmasıyla meydana gelir. Sık ayakkabı değiştirmemek, sık çorap değiştirmemek, her gün ayağı yıkamamak gibi sebeplerle ayak kokusu ortaya çıkmaktadır.

Terleyen ayağın kurumasına izin verilerek ayağın kuru kalmasını sağlamalıyız. Aksi takdirde nemli ayakta mikrorganizmaların çoğalmasına sebep olarak koku ortaya çıkmaktadır. Nem, sıcaklık ve oksijensiz ortam ayak kokusunun önlenemeyeceği ortamlardır.

Ayak kokusunu önlemek için her gün aynı ayakkabıyı giymemek, ayakkabıların kuru kalmasının sağlanması, ayakların hergün yıkanması ve kurulanması, pamuklu çorapların kullanılması önerilir. Bu şekilde de önlenemiyen ayak kokusu için ilaç tedavisi de uygulanabilmektedir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir