Bağırsakları hızlandırmak için öneriler!

Bağırsakları hızlandırmak için öneriler!

Çok yediniz ve aşırı sindirim problemi yaşıyorsunuz! Aklınıza ilk gelen şey soda ya da maden suyu içmekse yanılıyorsunuz. Aslında yapabileceğiniz daha bir sürü doğal yöntem var. Sitemiz editörleri sizler için bağırsak hareketlerini hızlandırmak için öneriler araştırdı.

Bağırsak hareketlerini hızlandırmak için yapılması gereken bazı püf noktalar var. Sırayla anlatmaya başlayalım;

Öncelikle su tüketiminizi kontrol edin ve su tüketmeye devam edin. Su tüketirken oda sıcaklığında olmasına özen gösterin, eğer mideniz çok rahatsızsa bira zısıtmanızda fayda var suyu. Bol lifli meyve suları da tüketebilirsiniz, örneğin elma, portakal, kayısı, böğürtlen, kiraz, greyfurt, şeftali, ananas, muz, armut ve erik gibi meyveler evimizde hep bulunur.

Kabızlık yaşıyorsanız eğer elma ve lahanayla yapabileceğiniz detoks salatası sizi kurtarabilir. Eğer son zamanlarda ilaç kullandıysanız probiyotik besin takviyesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Probiyotik yoğurtları ve kombu çayı da kullanabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir