Bağışıklık Desteği

Bağışıklık desteği


Mevsim değişiklikleri ile bağışıklık sisteminiz alt üst olabilir. Sıcak bir sonbaharın sonrasında buz gibi havalar hasta olmanız için kaçınılmaz koşullar taşıyor. Evinizden sabah işe gitmek için çıktığınızda bile sıcak vücudunuz birden soğuk hava ile temas ediyor.

İşte bu koşullarda bağışıklık destekleyici konular devreye giriyor.Özellikle mevsim değişikliklerinde vücuda destek olmak şart. Aksi halde hastalıklardan kaçmak çok zor.

  • YULAF EZMESİ: Oldukça sağlıklı bir besin olmasının yanında, müthiş bir lif kaynağı olan yulaf ezmesinin kaynağını beta glukan oluşturuyor. Beta glukanlar, vücudun bakteriyel enfeksiyonlara karşı verdiği tepkiyi destekleyip, güçlendirerek bağışıklık sistemini geliştiriyor.
  • ELMA: Elmada bulunan ‘quersetin’ denilen madde zararlı bileşiklerin sağlıklı hücrelere zarar vermesini engelliyor. Aynı zamanda önemli bir lif kaynağı olan elme, yüksek antioksidan içeriği sayesinde kansere (Özellikle mide ve kolon kanseri), kalp hastalıklarına ve enfeksiyonlara karşı koruyucu özelliğe sahip.
  • SİYAH ÜZÜM: Güçlü antioksidan ve C vitamini içereğinin yanı sıra, üzüm; manganez, B1, B2 ve potasyum açısından da zengin bir meyve. Siyah üzümü, mevsiminde bolca tüketmelisiniz.
  • KUŞBURNU: C vitamini bakımından en zengin bitkisel kaynaklardan biridir. Kuşburnu hem C vitaminince zengin hem de güçlü bir antioksidan. Bu nedenle soğuk algınlığı, grip gibi hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.
  • YEŞİL ÇAY: Yeşil çay yapraklarında bulunan polifenoller (kanserden koruyucu bileşikler) ve antioksidanlar kanser hücrelerini baskı altına alıyor. İki fincan yeşil çayın içerdiği C vitamini miktarı bir bardak portakal suyuna eşdeğer.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir