Beş Kişiden Biri Diyet Yapıyor

Beş kişiden biri diyet yapıyor

Çevrenizdeki beş kişiden birinin diyet yaptığını fark etmemiş olabilirsiniz. Belki sizde “az yemem lazım” diyerek kısa vadeli diyetler yapıyor olabilirsin. Ancak bu şekilde davranmak zayıflamaktan çok kilo aldırıyor. Az yemek bir alışkanlık olmalı ve haftalık yada aylık diyetlere son verilmeli.

Kısa vadeli diyetlerin kilo verdirmediğini biliyoruz, peki kilo aldırdığını biliyormusunuz ? Aylık veya haftalık diyetler o süre içerisinde size kilo verdirse bile hemen sonrasında fazlasıyla geri aldırır. Az yeme alışkanlık haline gelmediği sürece zayıflamak ve zayıf kalmak imkansız.
Araştırmada, kadınların yüzde 43’ü düzenli olarak düşük kalorili yiyecekler satın alırken, yüzde 63’ü üzerlerinde zayıflamak için baskı hissettiklerini söyledi.

Bununla birlikle, araştırma kapsamındakilerin üçte ikisi, zayıflama çabalarına rağmen haftada en az bir kez tatlı yemekten geri kalmıyor.Ancak uzmanlar, sürekli zayıflamaya odaklanmanın, sağlıksız beslenme riski taşıdığına dikkat çekiyor.

Manchester Metropolitan Üniversitesi’nden Dr. Emma Derbyshire, genellikle işlenmiş düşük kalorili gıdaların yüksek seviyede şeker ve katkı maddesi içerdiğini, bu sebeple insanların sandığı gibi bu gıdaların sağlıklı olmadığını söyledi.

Derbyshire, kalori miktarı önemli olmakla birlikte bunun dengeli ve çeşitli gıdalarla beslenmenin önüne geçmemesi gerektiğini belirtti.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir