Beyaz tenliler dikkat!

Beyaz tenliler dikkat!


Beyaz tenli kişilerin renk hücreleri az sayıda olduğundan güneş yanığı ve güneşin zararlı etkilerine daha açıktırlar. normal zamanda da dikkatli olmaları önerilir ama deniz kenarında çok çok dikkatli olunması gerekmektedir. Koruyucu kremlerin etkileri, havuza ve denize girildikten sonra çok daha kısa sürüyor. Bu sebeple beyaz tenli kişiler 3 saatte bir koruyucu kremleri kullanmalıdırlar.

Şemsiye altında oturmaları, tişort giymeleri, şapka takmaları çok önemlidir.uzun vadede cilt yaşlanması ve cilt kanserine karşı bu önlemler çok önem taşımaktadır.
Yaz döneminde öğle saatlerinde güneşten kaçınmalıdır. 11:00 ile 15:00 arası güneş ışınları dik olarak geldiğinden bu saatlerde güneşlenmekten kaçınılmalıdır. Saat 10:00 dan önce ve 16:00 dana sonra güneşlenebilir. Ama açık tenli, çok fazla sayıda beni olan kişiler bu saatlerde de çok uzun süre güneş altında durmamalı ve mutlaka koruyucu krem kullanmalıdır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir