Bitkilerle Zayıflama

Bitki çayları faydalı mı ?


Yaz mevsiminin bitmesi ile sonbahar ve kış mevsimlerin de git gide sıvı alımında azalmalar başlar. Havalar soğudukça daha az su tüketiliyor. Bu eksiği kapatmak için Diyetisyen Dilem İRKİN bitki çaylarının tüketilmesini öneriyor.

Metabolizma hızını arttırdığı ve yağ emilimini engellediği için sıklıkla tavsiye edilen yeşil çayın tüketiminde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Yüksek tansiyon, taşikardi gibi şikayetleri olanların ve hamilelerin yeşil çay içmemesi gerekiyor. Çünkü yeşil çay kalp ritmini arttırıyor. Bu şikayeti olmayanların bile günlük yeşil çay tüketimini 3 bardak ile sınırlandırmaları gerekiyor.

Ihlamur ve papatya çayları ise hem sakinleştiriyorum hemde rahatlatıyor. Kuş burnu C vitamini açısında zengin olduğu için bağışıklığı güçlendiriyor. Ancak yaşlıların, gebelerin, ilaç kullananların yada emzirenlerin bitki çayı tüketimine dikkat etmesi ve her çayı içmemesi gerekiyor. Ayrıca normal çay ve kahve tüketiminde de kontrollü olmayı tavsiye ediyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir