Bitkilerle kilo ALIN!

Bitkilerle kilo ALIN!


Bitkiler en çok zayıflama çabası içinde olduğumuz zaman karşımıza çıkıyor. Dokuzlu zayıflama çayları, kilo verdiren bitkisel çaylar gibi pek çok haber kilo vermek için yardımcı oluyor. Peki kilo aldıran bitkiler hangileri?

Kilo almak bilinenin tersine kilo vermekten çok daha zor.  Sağlıklı bir şekilde kilo alabilmek için bazı püf noktaları bilmek gerekiyor.

Öncelikle kilo aldıran bitkileri açıklayalım:

Devedikeni, Kırmızı Kantaron, Kısa Mahmut, Centiyane kökü, Eğir kökü, Kimyon tohumu, Enginar yaprağı, Melek otu kökü, Nane yaprağı, Pelin otu, Mübarek dikeni, Peygamber çiçeği, Turunç kabuğu…

Kullanım Şekilleri oldukça önemli:

Devedikeni, Kırmızı Kantaron ve Kısa Mahmut bitkilerinden bir çay kaşığı alınır ve bir su bardağı kaynamış su içerisinde 10 dk demlendirilir. Yemeklerden yarım saat önce 2-3 bardak içilebilir.Melek otu kökü, Nane yaprağı ve Pelin otundan bir çay kaşığı alınır ve bir su bardağı soğuk içerisine konulur hafif ateşte bir iki taşım karıştırılarak kaynatılır.

Bitki çaylarının yanında yapılması gereken bazı şeyler de var:

Her gün 3 ana öğün, 3 ara öğün olacak şekilde günde 6 öğün beslenilmelidir. Bu noktada öğünlerin atlanmaması çok önemlidir.
Yemekten önce spor; özellikle yürüyüş, koşu, şınav, mekik yapılmalıdır. Bu hem iştahı açar hem de kilonun sağlıklı bir şekilde alınmasını sağlar.

 

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir