Çarkıfelek meyvesi zayıflatıyor, sağlık saçıyor

Çarkıfelek meyvesi zayıflatıyor, sağlık saçıyor

Diyetlerin vazgeçilmezi lif, çarkıfelek meyvesinde diğer adıyla tutku meyvesinde de karşımıza çıkıyor. Bu meyvelerin faydaları da saymakla bitmiyor.

Diyetisyen Alev Tekeli Karagülle, pek çok insanın bilmediği tropikal meyvenin faydaları  ile ilgili çok önemli bilgiler veriyor.

Fazla kilo problemi olanlar, diyabet, kalp damar, kanser gibi hastalıklarla mücadele edenler, lif oranı yüksek olan çarkıfelek meyvesini tüketmeleri öneriliyor. Uykusuzluk ve strese iyi gelen tutku meyvesi, serotonin denilen mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlıyor. Doğal bir sakinleştirici olan meyve, cinsel gücü de destekliyor.

Çarkıfelek meyvesi 100 gramda 10.4 gr lif içeriyor. Bu nedenle obezite ile savaş sürecinde önemli bir yere sahip. Vücutta su tutma özelliği ve tokluk hissi vermesi ile de kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir