Cildinizi kışın etkilerinden koruyun

Cildinizi kışın etkilerinden koruyun


Yazın hava alan cildimiz, kışın kalın kıyafetlerin altında havasız kalıyor. Bunun yanında soğuk hava da cildimizi yıpratmaya neden oluyor. Bu nedenle kışın cildimize çok daha fazla özen göstermek şart.

Sağlıklı bir cilde kavuşmak için yalnızca cilt bakım ürünleri yeterli değil. Cildi içeriden beslemek gerektiği de unutulmamalı. Özellikle su, cildin en iyi dostu. Sağlıklı bir cilt için gün içerisinde bol su içmek gerekiyor.

Özellikle kış aylarında cildi koruyan belli başlı besinler var:

Badem: Zayıflamak isteyenlerin de diyet listesinde bulunması gereken badem, burada da karşımıza çıkıyor. İçinde çinko, folik asit, E vitamini bulunan badem, kırışıklıkları önlüyor, cildin yenilenmesini sağlıyor.

Yumurta: Önemli bir protein deposu olan yumurta, içinde bulunan biotin ile cildi onarıyor.

C vitamini içeren besinler: Mandalina, limon, portakal, kivi, greyfurt gibi meyvelerin içinde bulunan C vitamini cilde esneklik veriyor, yaşlanmayı geciktiriyor.

Salatalık: Pek çok insan salatalığın cilde iyi geldiğini bilir. İçinde bulunan salisilik asit ile cildin nem dengesini korur.

Maydanoz: Cildi onarıyor ve tazeliğini koruyor.

Kereviz: Yüksek antioksidan içerdiği için cilde tazelik sağlıyor, cildin nem dengesini koruyor.

Balık: Haftada 2-3 kez tüketilmesi önerilen balık, içinde bulunan selenyum ve omega 3 ile yaşlanmayı engelliyor. Özellikle somon ve ton balığı çok daha etkili.

Beyaz çay: Cilde canlı bir görüntü kazandırıyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir