Diyabet hastası 10 ayda 49 kilo verdi

Diyabet hastası 10 ayda 49 kilo verdi

Diyabet hastası Rüya Yamaklar, 40 yaşında ve iki çocuk annesi. 116 kilo olduğu zamanlarda yaşadığı zorluklar yüzünden zayıflamaya karar veren Rüya Yamaklar, ameliyat olmaya karar verdi ve hayatı değişti.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ayhan Mesci’ye mide küçültme ameliyatı olan Rüya Yamaklar, 116 kilodan 67 kiloya düştü ve aynı zamanda diyabet hastalığından da kurtuldu. Daha öncesinde birçok kez bitki çayları, akupunktur, zayıflama hapları, diyetler gibi çeşitli zayıflama yöntemlerine başvurdu fakat hiçbir zaman başarılı, kalıcı sonuçları alamadı. Tek bir operasyon ile istediği vücuda kavuştu.

Her dakika yemek düşündüğünü söyleyen Rüya Yamaklar; üzüldüğünde, sevindiğinde hep yemek yeme ihtiyacı duyduğunu belirtti. Fakat artık yemek porsiyonlarını azalttığından, doygunluk hissinin hemen oluştuğundan ve yaşamak için yemek gerektiğinden bahsetti.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir