Diyet yaparken bu içeceklerden destek alın

Diyet yaparken bu içeceklerden destek alın

Sitemiz diyetisyenlerinden Ayşe Nur Yılmaz, diyet dostu içecekleri açıklayarak bu içeceklerden diyet sürecinde faydalanılması gerektiğinden bahsediyor.

Diyet yaparken içeceklerden de destek almalıyız. Hem kendimizi iyi hissetmek hem de diyet sürecine yardımcı olmak için bir çok sağlıklı içecek mevcut

Su: Listenin en başında su yer alıyor, su içmek hem metabolizma hızını arttırır, hem sağlıklı dolaşımla ödem oluşmasına engel olur. Ayrıca tokluk hissine ve sindirime yardımcı olur. Bütün bu etkileriyle diyet sürecinizi kolaylaştırır. Günlük su tüketiminizi diyet yaptığınız süre için bir miktar yükseltmeniz gereklidir. Günde en az 2,5 litre su içmeye özen gösterin.

Yeşil çay: Metabolizma hızlandıran ve kan şekerini düşürmeye yardımcı olan yeşil çay, ödem atmanıza da fayda sağlar. Günlük 1-2 fincan yeşil çay içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz, sevebileceğiniz bir çeşidini bulacağınızdan eminim.

Bitki çayları: Yeşil harici bitki çaylarından da sindirime yardımcı olanı, ödem attıranı, tokluk hissi oluşturanları var, günlük beslenmenizde 1 fincan kadar tüketebilirsiniz, karışık bitki çaylarının miktarını arttırmamanızı ve sinameki içeren yeşil çayları mümkün olduğunca tüketmemenizi öneririm.

Siyah çay: Bizim beslenme alışkanlığımızda çok çok önemli yeri olan siyah çay kendimizi iyi hissetmemize yardımcı oluyor, sağlığı korumada da faydaları mevcut. Siyah çay içerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ana içeceğinizi çay haline getirmemektir. Gün içerisinde çok çay tüketip su içmeyi ihmal etmeyin.

Şekersiz kahve: Öncelikle kahve, kafein içerdiği için kalp hastalarının günlük 1 fincanı geçmemesinde fayda var. Uygun miktarda tüketildiğinde sağlığa olumlu etkileri olan kahveyi şekersiz türk kahvesi olarak içebilir veya filtre kahveyi yağsız süt ile ara öğün olarak tüketebilirsiniz. Yanında su içmeyi ihmal etmeyin.

Süt-Ayran: Diyetin altın içeceklerinden süt ve ayran hem tokluk sağlıyorlar hem kalsiyum içerikleriyle kilo kabına yardımcı oluyorlar. Bu ikiliyi daha iyi etki ile almak için yağsız veya yarım yağlı tüketmelisiniz ve ayran hazırlarken tuz miktarına dikkat etmelisiniz.

DİĞER HABERLER

Ayşe Nur Yılmaz

Ayşe Nur Yılmaz

Beslenme ve Diyet Uzmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir