Diyet yaptığınızı kimse bilmesin!


Diyet bir motivasyon işidir. Zayıflamak için çıktığınız ve adını diyet koyduğunuz bu mücadele sizin mücadelenizdir. Bu nedenle diyet yaptığınızı kimse bilmesin. İdeal kilonuza gelince zaten herkes bu değişimi görecek ancak ilk aşamada diyet bir sır olmalı, hem motivasyonunuzu düşürmemeleri için hemde kurallarınızı kendiniz koyabilmeniz için. Herkes diyet yapmayı çok iyi bilir ancak çağımızın hastalığı nedense hala fazla kilo!

Evet söylemeyin kendinize saklayın. Diyete başlayarak hayatınızda pozitif, daha mutlu ve daha başarılı bir yolun kilidini açtınız. Ama bundan kimseye bahsetmenize gerek yok. Dilinizi tutun, çünkü bilgiçlerden kimse hoşlanmaz.

İşte bu. birinci kural: Kendine sakla. Yaptıklarınızdan başkalarına söz etmek istediğiniz zamanlar elbette olabilir, bu doğaldır, paylaşmak isteyebilirsiniz. Bırakın siz söylemeden kendileri bulsunlar siz zaman kazanın. Herkesi kendiniz gibi zannetmeyin. Sigarayı bırakmayı denediğinizde kim yanınızda sigara içmeme nezaketini gösteriyor? Diyete başladığınızda kim “haydi bir kebap yiyelim sen de diyete yarın başlamış ol” demiyor? Demek ki ne kadar biliyorlarsa o kadar müdahale ediyorlar.

Siz söylemeyince ne oluyor diyete alışma zamanınız artıyor. Başta biraz şüpheleniyorlar ama fark ettiklerinde siz alışmış oluyorsunuz bile. Haydi söylediniz diyelim, ne diyeceksiniz diyete başladım kendimi çok sağlıklı, çok motive, bomba gibi hissediyorum. Ya karşınızdakilerin de diyete ihtiyacı var ama başlayamıyorsa, sizin mutluluğunuz onlara sıkıntı veriyorsa ne olur? Söyleyin ne olur? yazmama gerek var mı? Var mı?

O halde : İlk kuralı biraz daha açalım; vaaz vermeyin, propaganda yapmayın, kendi safınıza çekmeye çalışmayın, ben başladım çok iyi hissediyorum demeyi unutun.

Kullanabileceğiniz tek bir tanım şu olabilir. “İyi”. -Nasılsın? –İyi -Nasıl gidiyor? – İyi -Nasıldı? –

İyi İşte böyle…..

DİĞER HABERLER

İpek Aydın

İpek Aydın

Yaşam Koçu

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir