Diyetinizde nasıl başarılı olacaksınız?

Diyetinizde nasıl başarılı olacaksınız?


Sitemiz diyetisyenlerinden Gamze Şanlı Ak, diyet yapanların nasıl başarılı olabilecklerini yazdı. Diyet ve diyet var, sizin ki hangisi?

 

FARKINDA OLUN! Neyi, Ne Kadar ve Ne Zaman yemeniz gerektiğini öğrenin…
Başarılı bir diyet için öncelikle dengeli beslenmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Vücudunuzun ihtiyacı olan bütün besin öğeleri belirlenmeli, gerekli ölçümler-tahliller yapılmalı, diyet programınız ona göre hazırlanmalı ve düzenli takip edilmelidir.

Enerjinizi, modunuzu ve metabolizmanızı hızlandıran taktiklerle desteklenen bir diyet programı ile sağlıklı yaşam şekline geçişiniz kolaylaşacaktır.

GÖSTERİN! Bedeniniz kontrolün kimde olduğunu öğrensin…
Daha önce kilo vermek için denemediğiniz diyet çeşidi ya da bedeninize yapmadığınız işkence kalmamış olabilir. Kilo vermiş ve her defasında verilen kiloları katlayarak geri almış olabilirsiniz ancak yeniden başlamak düşündüğünüz kadar zor değil. Mesele “neden zayıflamak istediğinizi” bulmakta. İnsan zihni her şeyi yapabilir güçte. Karar verirsek ve zihnimizi ona odaklarsak, başarılı olmamamız söz konusu değildir. Bedeniniz direnirse, siz ondan daha dirençli olun, kontrol sizde olsun.

YAPIN! Yeme davranışlarınızı değiştirin…
Gözünüzü, bedeninizi, beyninizi ve son olarak ruhunuzu doyuran, keyif aldığınız besinlere programınızda yer verirseniz başarıya ulaşabilirsiniz.
Kilo vermenin SİHİRLİ yolu; hayatımızın her alanında olduğu gibi, dengeyi sağlayabilmektir.

Vücudunuzu SEVİN ve kilo vermeye BAŞLAYIN!
Konuştuğumuz sizin sağlığınız ve sizin hayatınız. Kendi bedeninde, kendini iyi ve rahat hissetmek paha biçilemez bir duygu. Ertelediğiniz her gün zaman kaybı. Harekete geçin!

DİĞER HABERLER

Gamze Şanlı Ak

Gamze Şanlı Ak

Beslenme ve Diyet Uzmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir