Su İçsem Yarıyor Diyenlere

Diyetsiz zayıflayabilir miyim ?

Diyetsiz zayıflamak rüya gibi geliyor bir çoğunuza ama aslında olmayacak şey değil. Tüm kurallar yıkılıyor, artık diyetsiz zayıflamakta mümkün. Uzmanlar bunu sadece zihninizle çözebileceğimizi söylüyor yani önce kafa bitirmeliyiz. Zayıflamak her koşulda mümkün, peki ya diyetsiz olanı nasıl olacak.

Karbonhidratların şişmanlattığı söylenir ama bunları tüketen pek çok insan formunu korumaya devam ediyor. Sabahları acıkmadığı halde tıka basa kahvaltı etmekte olmaması gerekenler arasında ve kurallar listesinden kaldırılmalı.

Doyma duyumuza hayat vermeliyiz. Midemizin kapakçığı kapanmayacak şekilde tıka basa yediğimizde ve doydum ama diyerek haz duymakta ortadan kalkmalı. Normal standartlarda 25-35 yaşları arasında bir insan erkek yada kadın hiç fark etmez 3 dilim ekmek, bir tas çorba ve yarım porsiyon yemekle doyabiliyor. Bunu unutmayıp değerlendirmekte fayda var.

Besinlere yasak koyduğunuzda o besin size daha çekici geliyor ve kaşla göz arasında kimse görmeden farkında olmadan daha fazla tüketmeye başlıyorsunuz. Yasakları kaldırın, az az tüketin ve her şeyin tadını alın ancak yasak değil dendiyse de abartmayın. Tadımlık denen şeye dikkat edin.

Tartılara da pek fazla yaklaşmayın çünkü psikolojik olarak sizi bunalıma sokmakta birebirdir. İdeal kilonuz nedir, bunu tartı değil siz belirleyeceksiniz. Çünkü hem giydiğiniz elbiselerden hemde nefes alış verişinizden sağlığınızın durumunu anlamanız mümkün. Uyurken horlamak, yürürken tıkanmak, ayakkabı bağlarken nefessiz kalmak hiçte normal şeyler değil. Bunları dengelemek diyetsiz zayıflamanın anahtarlarıdır.

Diyetlerdeki başarısızlık oranı yüzde 95. Tüm zayıflama yöntemleri, vücuda kalori kısıtlamasını empoze ediyorlar. Kısıtlama yapmak, vücudu açlığa mahkum etmekle eş anlamlı. Bu yüzden vücut da, doğal tepki geliştiriyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir