Doğum sonrası fazlalıklar

Doğum sonrası fazlalıklar


Hamilelik sırasında alınan kilolar bazı kadınlar için doğum sonrası verilerek problem olmuyor. Fakat bazı kadınlar için doğum sırasında alınan kilolar ve sonrasında verilemeyen kilolardan şikayetçidirler. Özellikle sezaryen doğum yapanlarda sinir uçları kesildiği için kaslar olumsuz etkilenmektedir.

Ne kadar bilinçli ve düzenli egzersiz yapsa da normal doğum yapan kadınlara göre toparlama şansı daha az olur. Her iki doğumun artıları ve eksileri vardır. Her şeyden önce doğum öncesinde o bölgedeki kasları çok iyi güçlendirirse hem bebeğin sağlığı ve annenin sağlıklı doğum yapmasını kolaylaştırıyor. doğum sonrasında ise fazla kiloların kolay atılmasını, karın bölgesindeki yağlanmaların azalması ve oradaki kasların daha hızlı güçlenmesi konusunda katkı sağlar. Bu sebeple kadınların doğumdan sonra spor yaparak kilolarımı veririm diye düşünmeden hamilelik öncesinde düzenli, planlı ve programlı egzersiz programı ile kaslarını güçlendirmeleri doğum sonrasındaki olumsuz etkenleri ortadan kaldırmak için önerilmektedir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir