Ebru Şallı nasıl zayıfladı ?

Ebru Şallı nasıl zayıfladı ?

26 Eylül’de ikinci oğlu Berk’i dünyaya getiren Ebru Şallı, doğum kilolarını hızla atarak görenleri şaşkına çevirdi. Vatan gazetesinde yer alan haberde;  2 hafta gibi çok kısa bir sürede tam 9 kilo veren Ebru Şallı nasıl zayıfladığını açıkladı.

 

“Doğuma 59 kiloyla  girdim. 3 gün sonra hastaneden çıktığımda 50 kiloydum. Hesapladım ve bebeği bir emzirmede 400 kalori verdiğimi gördüm.”

Zayıflamanın Sırrı  Emzirmedeymiş

Bu işin sırrının aslında emzirmekte olduğunu söylüyor Ebru Şallı. Sadece anne sütü verin incecik olun diye ekliyor. 24 saat emzirdiğini söylüyor. Bunun dışında sürekli olarak şekersiz kayısı ve ayva kompostosu içiyormuş.  Loğusa şerbetini bile az şekerli tüketmiş. Şu anda 48 kilo olduğunu açıklayan Ebru Şallı daha fazla zayıflamak istemediğini söyledi.

BU KADAR HIZLI KİLO VERMEK SAKINCALI

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Murat Topoğlu ise Ebru Şallı’nın kısa sürede bu kadar kilo vermesinin sakıncalı olduğunu söylüyor.

“Doğum öncesi kiloya kavuşmanın sağlıklı süresi doğum sonrası 3 ila 6 aydır. Doğumdan sonraki 15-20 gün içinde 9 kilo vermek hem annenin sağlığı açısından hem de sütünün azalma riskini getirmesi açısından çok sakıncalıdır. Doğumun ardından bebeğin ağırlığı, kesesi ve ödemlerin gitmesiyle 5-6 kilo verilebilir.” diye açıklama yapan  Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Murat Topoğlu bu kadar kilo vermesinin sakıncalı olduğunu söylüyor.

Twitter üzerinden takip edin…

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.