Egzersiz Ağrılarına Çözüm

Egzersiz ağrılarına çözüm

Egzersiz sonrasında ağrı yapan bölgeler çoğu zaman dayanılmaz acılar yaşatır. Egzersiz sonrası ağrılar için doğal yöntemler ile ağrılara son verebilirsiniz. Egzersizin yol açtığı bu ağrılardan kurtulmanın basit bir yolu var, egzersiz ağrılarına çözüm istiyorsanız işte fırsat.

Yüksek antioksidan içeriğine sahip olan vişne suyu, potasyum ve C vitamini ile kaslara enerji vererek vücuda dinçlik sağlıyor bu sayede ağrıları azaltır. Uzmanlar egzersizin ardından vücudu dinlendirmek ve yenilemek için vişne suyu içmenin etkili olduğunu söylüyor. Yapılan egzersizden sonra kaybedilen sıvı ve mineralleri yerine koymak ve kas ağrılarını azaltabilmek için uzmanların önerisi ise bardak meyve suyu içmek.

Vişne suyunun antioksidan içeriğinin yüksek olduğu, 2006 yılında American Journal of Clinical Nutrition’da yayınlanan bir çalışmayla doğrulandı. Ayrıca vişne suyunun egzersiz sonrası oluşan kas ağrıları üzerine olumlu etki gösterdiği de yine Amerika’da, Burlington Vermont Üniversitesi’nde yapılan araştırmayla ispatlandı. 2006 yılında yaş ortalamaları 22 olan erkek üniversite öğrencileriyle yapılan bir çalışmada, egzersiz sonrası oluşan kas ağrıları üzerine vişne suyu tüketiminin olumlu etki yarattığı görüldü

Egzersiz yapanlar ve sporcular için önemli bir besin öğesi olan potasyum kaynakları arasında sebze ve meyveler bulunuyor. Bir su bardağı vişne suyu, günlük potasyum ihtiyacının yüzde 10’unu karşılıyor. Bu nedenle egzersiz öncesi veya sonrasında vişne suyu tüketimi kaybedilen sıvı ve minerallerin yerine konabilmesinde de yardımcı oluyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir