Erkekler mavi ışıkla zayıflayacak ya kadınlar?

Erkekler mavi ışıkla zayıflayacak ya kadınlar?


Bilim adamları oldukça enteresan bir deneye daha imza attılar. Erkekler için kolay zayıflama yolunu buldular fakat kadınlar, erkekler kadar şanslı değil.

Arkansas Üniversitesi bilim adamları 112 gönüllü ile bir deneye imza attılar. 112 kişi 3 odaya oturtuluyor ve odalardan birine beyaz, birine sarı, diğerine ise mavi ışık veriliyor. Katılımcıların hepsine aynı büyüklükte ve lezzette hamburger ikram ediliyor. Sarı ve beyaz ışıkta bulunan denekler, hamburgeri iştahla yiyor fakat mavi ışıklı odada bulunan denekler hamburgeri bitiremiyorlar.

Kadın ve erkek deneklerden oluşan bu deneyde kadınlar hiçbir ışıktan etkilenmeden rahatlıkla hamburgeri tüketiyorlar. Mavi odadaki erkekler dışında ise hamburgeri yiyemeyen çıkmıyor. Buradan çıkarılacak sonuç ise şöyle; kadınlar yemeklerde kokudan, erkekler ise görsellikten etkileniyor. Bu nedenle de uzmanlar kilo vermek erkeklere yemek odalarında mavi ışık kullanmalarını tavsiye ediyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir