Erol Evgin zamana nasıl meydan okuyor?

Erol Evgin zamana nasıl meydan okuyor?


Her yaştan insanın tanıdığı ve deyim yerindeyse zamana meydan okuyan başarılı sanatçı Erol Evgin, yıllardır hiç değişmeden nasıl formda kaldığını açıklıyor.

Formunu nasıl koruduğu ile ilgili ilk olarak; genetik yönünden bahsediyor. Aile büyüklerinin çok uzun yaşadığından bahsederek, bu durumun kendisine güven verdiğini söylüyor.

Hırs ve kin gibi duyguları olmadığını, resim, müzik gibi hep bir şeylerle uğraştığını söylüyor. Sigara içmiyor, her gün 22.30’da yatarak 8 saat uyumaya özen gösterdiğinden bahsediyor. Sabahları yüzünü soda ile yıkadığını, bu şekilde yüzünün gerildiğini ve rahatladığını açıklıyor.

Kendi deyimi ile hem gıda diyeti hem insan diyeti yapıyor. Çok uzun zamandır ekmek ya da hamur işi tüketmediğini söyleyen Erol Evgin, alanında uzman Dr. Ender Saraç danışmanlığında besleniyor. Mayasız rejim uyguluyor. Bu rejimde un içeren makarna, ekmek, pirinç, peynir yok. Sadece keçi peyniri ve keçi sütü var. Yoğurt tüketmiyor. Bol sebze ve kırmızı et, balık eti, tavuk eti var. Enginar kürü uyguluyor.

Diyetini bol yürüyüş ve pilates ile destekliyor. Alkali su içiyor. Tüm bunlar ile 20 gün kadar kısa bir sürede 5 kilo verdiğinden bahsediyor. Mutfağına sokmadığı şeylerden biri; konserve besinler. Mutfağından eksik etmediği besinler ise; mevsimine göre zeytinyağlılar.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir