Eşinizle Zayıflayın

Eşinizle zayıflayın

Uzmanlar ve diyetisyenler, eşlerle beraber yapılan diyetlerin zayıflama konusunda daha etkili ve hızlı çözüm olduğunu söylüyorlar. Araştırmaya göre aileden birileri veya arkadaşları şişman olanlar, şişmanlık hakkında pek fazla olamıyorlar ve kilo almaya oldukça yakınlar.

Kişinin çevresinde fazla kilolu insanların sayısı çoğaldıkça fazla kilolu olma riski gittikçe artıyor. Bu anlamda şişmanlığın bulaşıcı olduğunu söyleyebiliriz. Diyetisyen Gizem Tutar, “Yapılan araştırmalar da aynı sonucu gösteriyor. Virüslerle ve bakterilerle bulaşmıyor olsa da, obezite sosyal olarak bulaşıcı bir durum” diye konuşuyor.

Diyetisyen Gizem Tutar, zayıflama sürecinde eşlerin beraber hareket etmelerinin daha verimli sonuçlar doğuracağını açıklayıp evli çiftlerin kilo kontrolüne etkisini açıklıyor.

“Çiftler arasında fazla kiloların bulaşıcı olması şaşırtıcı değil. Evlilik, düzenli bir hayatı da birlikte getirdiği için yeni evlenenlerin daha kolay kilo aldığını siz de sıkça görmüşsünüzdür. Yapılan bilimsel çalışmaların sonucu da bu yönde. Evlilik vücut ağırlığının artmasına yol açan faktörlerden biri ve en az iki yıllık evli olanların vücut ağırlıkları ve kilolarının boylarına göre olan oranı birbirine çok benzer. ”

Diyet veya sağlıklı beslenme programları uzun sürdüğü için sıkıcı olabilir. Diyet motivasyonunu eşinizle birlikte sürdürürseniz bu daha hızlı sonuçlar verir ve bu sayede daha uzun süre sağlığınız için sıkıntı çekmezsiniz. Evde sağlıklı beslenme kuralları geçerli olmaya başlar ve yemek muhabbetlerinden keyif almaya başlarsınız. Zamanla alışkanlık haline gelen bu kurallar, kilo korumada da başarılı olunmasını sağlar.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir