Eskişehir'de obezite okulu

Eskişehir’de obezite okulu

Obeziteyle mücadele ile ilgili devlet desteği tüm hızıyla devam ediyor. Toplumsal bir sorun haline gelen ‘fazla kilo’ sorunu, tehlike çanları çalmaya devam ediyor. Bunun için vatandaşların bilgilendirilmesi gerekiyor.

Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından açılan ‘Obezite Okulu’ eğitime başlamaya hazır. Fazla kilo ve obezite konusunda eğitimler verilecek olan okul, her ayın ilk haftası 5 günlük süreyle günde 2 saat kadar eğitim verecek. Katılım ücretsiz olup 18-65 yaş arası bireyler ön kayıtlarla alınacak.

Eğitim sürecinde; obezite, obezite nedenleri ve obezitenin tedavi yöntemleri, diyet yemek tarifleri, dengeli beslenme, kilo kontrolü gibi konular işlenecek.  Bu eğitimleri alanında uzman olan; Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’ndan Farmakoloji Uzmanı Prof. Dr. Kevser Erol, Fizyoloji Anabilim Dalından Egzersiz Fizyologu Prof. Dr. Kubilay Uzuner, Hemşirelik Yüksekokulu’ndan Doç. Dr. Güler Baltacı Alparslan verecek.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir