Esnekliğinizi Yitirmeyin

Esnekliğinizi yitirmeyin!


Sürekli bilgisayar başında oturmaktan kaslarınız hareketsiz kalır ve kısalırlar. Siz de esnekliğinizi kaybedersiniz. Her gün birkaç dakika esnetme hareketleri yaparak eski canlılığınıza kavuşabilirsiniz.

Olmazsa Olmaz!

Sağlıklı ya da formda olmak için yapacaklarımız arasında esnekliğimizi sağlamak genellikle aklımıza gelmez ama vücudumuzun kesinlikle buna ihtiyacı vardır.

Kaliteli Hayat İçin

Düzenli esneme hareketlerini yapmamak kaslarımızdaki dengesizlik ve kısıtlı hareket kabiliyeti duruş bozukluklarına, bu yüzden de eklemlerimizdeki çeşitli rahatsızlıklara ağrılara ve sakatlıklara neden olur. Bunlar da günlük yaşamımızı ve yaşam kalitemizi olumsuz etkiler.

Sağlıklı Vücut

Esneme hareketleri kas liflerinin birbirine yapışmasını önler ve ağrısız hareket etmemizi sağlar. Ayrıca eklem yerlerindeki kıkırdakların erimemesini sağlar, böylece kemiklerimizin birbirlerine sürtmesini engelleyerek romatizma riskini azaltır.

Stresden Uzak

Aynı zamanda fiziksel gerginliğiniz psikolojik gerginliğinizi de tetiklediği için esneme hareketleriyle stresten daha az etkilenirsiniz.

Dinç bir beden ve zihin için, esnekliğinizi kaybetmeyin.

Kaynak: formumdayim.com

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir